28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Let's meet in etwinning!
Let's meet in etwinning!

W kwietniu  uczniowie  klasy VI dołączyli   do projektu edukacyjnego  „Let’s meet in etwinning!”, który realizowany jest   wspólnie ze szkołą z Włoch i  Czech . Projekt powstaje  na platformie eTwinning, która zrzesza szkoły z Europy za pośrednictwem mediów elektronicznych i jest płaszczyzną  do wymiany doświadczeń,  podnoszenia umiejętności z zakresu posługiwania się narzędziami TIK, komunikowania się w języku obcym  oraz rozwoju zawodowego.

Celem projektu realizowanego przez naszych uczniów jest rozwijanie sprawności językowych w zakresie komunikowania się  w języku angielskim  oraz doskonalenie  umiejętności związanych z  wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie pracują na platformie Twinspace, na której zamieszczają posty, wysyłają emaile do kolegów z Włoch i Czech, wypowiadają się na forum. Do tej pory  przygotowali  prezentacje swoich szkół,  na podstawie których opracowali  podobieństwa i różnice w systemie edukacyjnym poszczególnych szkół w programie Toony Tool . Przygotowali również krótkie prezentacje o swoich zainteresowaniach na wirtualnych tablicach- padletach.

Udział w projekcie spełnia nie tylko funkcję dydaktyczną, ale przede wszystkim motywująca do pełniejszego zaangażowania się w naukę języka obcego dając uczniom możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i  umiejętności z umiejętnościami rówieśników z innych państw europejskich.  Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 22/05/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS