19/10/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Dwa Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców

We wtorek, 15 maja 2018r. na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i  chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 61 uczniów i uczennic reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1, Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z  Gruszowa Wielkiego i  Zabrnia. Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje chłopców, w kategorii młodszej i starszej. Po zaciętej rywalizacji obie nasze drużyny zwyciężyły i zdobyły tytuły Mistrza Powiatu.

Igrzyska Dzieci:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim   71 pkt.

( w składzie: Szymon Zbierzkowski, Maciej Dudek, Krystian Dworak, Szymon Pyzik, Krystian Urban, Dawid Cur, Bartosz Kuta, Hubert Żelazny).

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej   53 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zabrniu   52 pkt.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej   47 pkt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim   35 pkt.

( w składzie: Arkadiusz Bomba, Tomasz Kozaczka, Marcin Ryczek, Jakub Michalczyk).

II miejsce -  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej   33 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej   10 pkt.

Wszystkim drużynom, które uplasowały się na podium wręczono puchary, a zwycięzcy  otrzymali również złote medale. Puchary, medale i dyplomy w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyli, Mirosław Jastrząb, prezes PSZS w Dąbrowie Tarnowskiej oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Chmielewska, Jolanta Pęcak, Agata Włodarczyk, Marian Skowron i Jerzy Dąbrowa, którzy jednocześnie pełnili rolę sędziów.

Opracował: Jerzy Dabrowa