26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Czas karnawału - zabawa choinkowa"
"Czas karnawału - zabawa choinkowa"

Uwzględniając mocno zakorzenione tradycje zabawy w okresie karnawału, 31 stycznia w naszej Szkole zorganizowano dla uczniów zabawę choinkową. Zadbali o to opiekunowie Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, przedstawiciele tych Samorządów oraz wychowawcy klas. Jak co roku uczniowie bawili się w trzech grupach wiekowych. Karnawałową zabawę rozpoczęli więc najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III, którzy wykazali w szalonej zabawie swoje umiejętności taneczne. Najmłodsi pokazali też pomysłowość w doborze strojów, wzięli więc udział w konkursie na najciekawszy strój, a zwycięzcy balu przebierańców otrzymali nagrody. Następną grupą bawiących się byli uczniowie klas IV – VI, którym również nie brakowało fantazji w tanecznych szaleństwach. Zabawę choinkowa zakończyli najstarsi – uczniowie Gimnazjum, którzy do zorganizowanej dla nich imprezy podeszli poważnie i, podobnie jak ich młodsi koledzy, nie tracili czasu, lecz oddali się nastrojowi zabawy.

Jak co roku, uczniowie bawili się przy muzyce, która, na wedle życzenia, odpowiadała ich gustom muzycznym.

Zabawa choinkowa to nie tylko wykazanie się umiejętnościami tanecznymi, ale również ważny element kultury funkcjonowania w grupie rówieśniczej, o czym nasi uczniowie na pewno nie zapominają.

Niestety, ferie i przyjemności mamy już za sobą, trzeba więc na nowo podjąć trud żmudnego uczenie się przygotowywania do lekcji.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 08/02/2013
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS