28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"

26 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim został przeprowadzony międzyszkolny konkurs językowy I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego. Celem konkursu jest promocja uczniów uzdolnionych językowo,  motywowanie do nauki języków obcych, jak również  nawiązanie współpracy między szkołami powiatu dąbrowskiego. O tytuł poligloty w tym roku szkolnym ubiegali się uczniowie następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, nr 2 i  nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej,  Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy oraz gospodarze - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap obejmował napisanie testu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, natomiast w drugim etapie uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. W przerwie, przed ogłoszeniem wyników mieliśmy przyjemność gościć panią Radną Powiatu Dąbrowskiego A. Jastrzębiec – Witowską, która przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną zatytułowaną ‘Polonia i Polacy w Stanach Zjednoczonych Ameryki’. Po prezentacji uczniowie tym razem zmierzyli się z testem na temat osadnictwa w Stanach Zjednoczonych oraz Polonii Amerykańskiej.  Zwycięzcami tego konkursu wiedzowego zostały: Kinga Janusiewicz  oraz Gabriela Fido z PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych z testu z języka angielskiego i języka niemieckiego  laureatami V edycji konkursu językowego I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ zostali:

I miejsce -    Martyna Zawada  - PSP  nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce -    Joanna Frączek - PSP  w Gruszowie Wielkim

III miejsce -  Ines Augustyńska  - PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

IV miejsce -   Kinga Janusiewicz- PSP  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

IV miejsce ex aequo  - Arkadiusz Kaczocha – PSP w Radgoszczy

Nagrody, słuchawki Bluetooth oraz głośnik mobilny Sony, ufundował Starosta Powiatu Dąbrowskiego pan Tadeusz Kwiatkowski. Pozostałe nagrody książkowe zostały przekazane na potrzeby konkursu przez Wydawnictwo Oxford Univeristy Press. Organizatorami konkursu były: pani Ewa Kijowska, pani Barbara Kogut i pani Natalia Zbaraza.

Gratulujemy laureatom konkursu oraz ich opiekunom. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za ich przygotowanie.

Dyrekcja oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim składają serdeczne podziękowania panu Staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu  za ufundowanie nagród oraz pani Radnej Powiatu Dąbrowskiego Annie Jastrzębiec – Witowskiej za przeprowadzenie prezentacji.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 28/04/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS