05/12/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek są dla większości wnuków ważnymi osobami w ich życiu. To właśnie Oni słuchają swoich wnucząt jak nikt inny, Oni opowiadają ciekawe historie, które tkwią w naszej pamięci do lat dorosłych. Ich serce przepełnione jest dla nich bezgraniczną miłością i czułością. Dlatego też przychodzi taki dzień, kiedy chcemy Im za to wszystko szczególnie podziękować. Jest to 21 i 22 stycznia -Święto Babci i Dziadka.

Z tej okazji 25 stycznia 2018 roku o godz. 11:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona Babciom i Dziadkom. Na wstępie dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec przywitał zebranych gości ciepłymi słowami oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

Następnie uczniowie klasy III zaprosili zebranych gości na program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków oraz klasy I, II i III. Jako pierwsi na pięknie udekorowanej sali pojawili się najmłodsi przedstawili oni jasełka bożonarodzeniowe przeplatane kolędami, piosenkami i życzeniami. W dalszej części występu goście mogli podziwiać występ grupy kolędniczej w wykonaiu klasy II. Kolędnicy z turoniem i gwiazdą w tradycyjnych strojach przedstawili krótką i zabawną scenkę oraz złożyli wszystkim zebranym noworoczne życzenia. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła klasa I i III. Przedstawiła barwną inscenizację pod tytułem „ Jak karnawał to karnawał” oraz wzruszające wiersze i piosenki. Występy uczniów zakończyło wspólne wyśpiewanie pięknych życzeń z muzycznym akcentem w wykonaniu uczniów klas starszych oraz p. L. Krzanowskiej. Za występy goście głośnymi brawami podziękowali małym artystom. Po zakończonej części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a dyrektor szkoły jeszcze raz zabrał głos dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowaną uroczystość i zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek. Głos zabrała również Radna i Sołtys wsi, a także babcia p. Józefa Taraska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za piękne przedstawienie oraz złożyła życzenia.

Wspaniała atmosfera, która towarzyszysła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu i bliższego poznania się. Dzieci cieszyły się, że mogły ugościć swoich najbliższych, którzy nie zawiedli i bardzo licznie przybyli. Dziadkowie zaś wyrazili słowa podziękowania dla nauczycieli za pracę i opiekę nad wnuczętami. Z naszej strony Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz

'… I zdrowia, i szczęścia

I błogosławieństwa

Wszystkim Wam życzymy. '

Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: T. Fryz, J. Tabor, L. Parkosz, D. Bzduły, A. Kawy.

O słodki poczęstunek, w przyjemnej atmosferze zadbali rodzice, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Opracowała: Leokadia Parkosz

<galeria>

admin dnia 04/02/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS