30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Betlejemska noc nie była raz, Betlejemska noc się powtarza"
"Betlejemska noc nie była raz, Betlejemska noc się powtarza"

Święta Bożego Narodzenia

 Niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia właśnie  nadszedł.  Świętowanie przyjścia na świat Jezusa Chrystusa rozpoczęliśmy w naszej Szkole spotkaniem w kameralnym gronie klasowych społeczności, w których  uczniowie i nauczyciele   tradycyjnie połamali się opłatkiem, śpiewali kolędy i spożyli wigilijne potrawy.  Następnie wszyscy zebrali się, aby wspólnie wziąć udział w oficjalnym Spotkaniu Opłatkowym, na którym, oprócz Nauczycieli, Uczniów i Rodziców, gościliśmy również Wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Stanisława Ryczka oraz Radną i Sołtys Gruszowa Wielkiego Panią Józefę Taraska. W niezwykłą atmosferę świątecznego czasu wprowadzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum poprzez przygotowane przez nich „bożonarodzeniowe słowo” będące połączeniem tradycyjnych jasełkowych scen  ze współczesnymi odniesieniami do narodzenia Jezusa oraz z pięknym śpiewem kolęd, grą skrzypiec i pianina. Słowo, śpiew i muzyka podkreślały, iż  Boże Narodzenie to zatrzymanie się w na chwilę tych , którzy się uczą, tych, którzy pracują i tych, którzy opiekują się rodzinami. Zatrzymanie się po to, aby uświadomić sobie, że nadchodzą Święta i będziemy obchodzić pamiątkę Narodzenia Jezusa Chrystusa. I chociaż tak jest każdego roku i powtarza się ten sam schemat, my pragniemy Świąt i ich atmosfery. Każdego roku uświadamiamy sobie bowiem, że choć Jezus narodził się przeszło dwa tysiące lat temu, chcemy, aby narodził się ponownie w ludzkich sercach, co zaowocuje dobrem i ciepłem naszych  relacji, wzajemnym zrozumieniem i szacunkiem. To nasze nieustanne oczekiwanie na zwykłe, ale bardzo potrzebne ludzkie gesty wyrażają słowa: „Betlejemska noc nie była raz,  Betlejemska noc się powtarza”.

 Podczas Spotkania Opłatkowego nie zabrakło  bożonarodzeniowych życzeń złożonych wszystkim zebranym przez pana dyrektora Marcina Jarzwieca, Wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Stanisława Ryczka, który przekazał również życzenia   w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Krzysztofa Kaczmarskiego, życzeń Radnej i Sołtys Gruszowa Wielkiego Pani Józefy Taraski oraz Proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim Księdza Józefa Szczęśniaka.

Ciepłe, dobre, życzliwe słowa to właśnie Święta Bożego Narodzenia. W naszej Szkole 21 grudnia 2017 roku ich nie zabrakło. Zanieśmy je do naszych domów, do ludzi.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Doktór, p. Elżbiety Kaczochy, p. Lucyny Krzanowskiej. Nad dekoracją czuwała  p. Dorota Bzduła.

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria>

admin dnia 29/12/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS