26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
,,GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI I NA ŚWIAT PRZYCHODZI..."
,,GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI I NA ŚWIAT PRZYCHODZI..."

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

We wtorek, 19 grudnia o godzinie 12.00 w oddziale przedszkolnym przy PSP w Gruszowie Wielkim odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Opiekę nad całością wydarzenia sprawowała pani Teresa Fryz.  Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem odegrały sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołków i gwiazdek do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie i debiutujące w roli aktorów dzieci z grupy pięcio i czterolatków pod opieką p. Jadwigi Tabor. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu małych artystów. Ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe – aniołka – Darii Rzeźnik i Józefa – Karola Urbana.

Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, jak również ich rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.Dzieci spisały się na medal, otrzymując gromkie brawa od publiczności. 

Na zakończenie głos zabrała zastępca dyrektora pani Dorota Bzduła, która podziękowała małym wykonawcom i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Po zakończeniu uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów. 

Jeszcze raz gorąco dziękujemy rodzicom dzieci za ich zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości, życząc Wszystkim spokojnych i radosnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym roku.


Opracowała: Jadwiga Tabor
                                                                                                                              

<galeria>

admin dnia 22/12/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS