01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Bajkowa zima w Bałtowie
Bajkowa zima w Bałtowie

12 grudnia uczniowie klasy IV,V i VI wyruszyli do Bałtowa na spotkanie z mieszkańcami JuraParku, Królową Śniegu oraz Mikołajem.

Naszą bajkową wycieczkę zaczęliśmy od wędrówki po parku, w którym podziwialiśmy naturalnych wielkości rekonstrukcje ponad 100 modeli dinozaurów i z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o ich zwyczajach żywieniowych, budowie ciała oraz zachowaniu.

Kolejną wędrówkę odbyliśmy po pięknie udekorowanym gwiazdkami, śnieżynkami i choinkami  Labiryncie Królowej Śniegu. W trakcie poszukiwania królowej po raz kolejny wysłuchaliśmy smutnej historii Kaja i jego siostry Gerdy oraz natknęliśmy się na czarodzieja, który oczarował zebranych swoimi sztuczkami. Spotkanie z Królową Śniegu okazało się przyjemne –nikt nie zamienił się w bryłę lodu, a co odważniejsi zostawili swój ślad w lodowej komnacie pozując do zdjęcia na srebrzystym tronie z samą władczynią Krainy Lodu.

Następnie, na warsztatach ze Śnieżynką,  wszyscy zostali poddani testowi z umiejętności plastycznych, który zaliczyli  w zadawalającym stopniu . W przytulnej , udekorowanej na czerwono sali dzieci najpierw poznały historię bomki, po czym samodzielnie udekorowały ją z  przygotowanych materiałów.

Do Wioski Św. Mikołaja prowadziły dwie drogi. Większość wybrała trudniejszą –‘tunel odwagi’. Pokonanie tej drogi dla niektórych nie było łatwe ze względu na  wąskie  przejścia i czekające po drodze na śmiałków niespodzianki.  Wszyscy jednak szczęśliwie dotarli   na spotkanie z właścicielem wioski i w oczekiwaniu na jego przybycie wysłuchali historii o nim. Kiedy Mikołaj nieoczekiwanie  pojawił się w chacie pozwolił wszystkim grzecznym dzieciom zrobić sobie z nim zdjęcie, a dla tych, którzy rozrabiali  przygotował specjalny młynek do mielenia grzechów.

Przed powrotem do domu, czekał nas jeszcze jeden sprawdzian – pieczenie kiełbasy na ognisku. Niestety nie wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem i w rezultacie musieli zadowolić się słabo wypieczoną porcją kiełbasy. Nie miało to jednak większego wpływu na doskonałe humory, które towarzyszyły dzieciom od początku do końca wycieczki.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 15/12/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS