30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Uczestniczymy w konkursie pod hasłem "DĄŻMY DO ZERA"
Uczestniczymy w konkursie pod hasłem "DĄŻMY DO ZERA"

Uczniowie naszego Gimnazjum biorą udział w dwuetapowym konkursie plastycznym na plakat dla młodzieży z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, którego organizatorami są: Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny , Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs jest częścią działań podjętych w ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS. Głównym celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zasad zdrowego stylu życia bez uzależnień oraz propagowanie zachowań, które chronią przed zakażeniami wirusem HIV. Hasło konkursu brzmi : „DĄŻYMY DO ZERA” i związane jest z idea kampanii: „Dążmy do zera. Zero nowych infekcji HIV. Zero zgonów z powodu AIDS. Zero dyskryminacji”.

Chęć uczestnictwa w konkursie wyrazili również uczniowie naszego gimnazjum. Jest to ich wkład w podniesienie poziomu wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz HIV, promowanie postaw odpowiedzialności za własne Życie oraz szacunku do siebie samych i innych. Nad rozpropagowaniem i przebiegiem etapu szkolnego czuwała nauczyciel biologii pani Małgorzata Pytka. Uczniowie złożyli prace plastyczne, spośród których wyłoniono pięć najlepszych plakatów autorstwa następujących uczennic – Joanny Stanek, Weroniki Ryczek, Marii Rygielskiej, Anny Baby, Katarzyny Żelaznej. Rozstrzygnięcie etapu szkolnego konkursu odbyło się 29 listopada 2012 r. - w skład jury weszły: pani Małgorzata Pytka i pani Lucyna Krzanowska.

 Prace konkursowe zostały przekazane do PSSE w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie, w miesiącu grudniu, nastąpi wyłonienie zwycięzców etapu powiatowego, na co ze zniecierpliwieniem czekają nasze uczennice – autorki plakatów.

Zwycięskie prace etapu szkolnego konkursu oraz ich wykonawczynie prezentujemy w galerii zdjęć.

admin dnia 17/12/2012
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS