01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Droga, którą idę, jest jak pierwszy własny wiersz; uczę się dopiero widzieć świat, jaki jest..."
"Droga, którą idę, jest jak pierwszy  własny wiersz; uczę się dopiero widzieć świat, jaki jest..."

Dzień 23 czerwca, to dzień  niezwykle radosny i oczekiwany przez wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Skończył się rok szkolny 2016/2017, długi rok zmagań z nauką i zdobywania nowych doświadczeń. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim księdza Józefa Szczęśniaka, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po powitaniu, pan dyrektor Marcin Jarzwiec odczytał List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru Gimnazjum przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili uczniowie klas III Gimnazjum, swoim młodszym kolegom. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz przekazanie rodzicom Listów Gratulacyjnych i Podziękowań przez pana dyrektora Marcina Jarzwieca i panią wicedyrektor Dorotę Bzdułę. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy uczniom za wzorową frekwencję oraz tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Specjalne podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich, pana Franciszka Sroki i pana Janusza Hamielca za życzliwość  i wsparcie finansowe  w bieżącym roku szkolnym.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Gadziały, pani Małgorzaty Pytki, pani Lucyny Krzanowskiej oraz pani Joanny Płanety. Akademia była skierowana przede wszystkim do absolwentów Gimnazjum. Mogli oni powrócić wspomnieniami do lat spędzonych w naszej szkole, gdzie niektórzy przebrnęli przez wszystkie etapy kształcenia począwszy od przedszkola. Do tego etapu wróciliśmy włączając absolwentów do wspólnej zabawy w …”Misiowym Przedszkolu”, w którym mieli do wykonania kilka zadań, za które byli nagradzani gromkimi brawami oraz cukierkami. Uczniowie klas drugich złożyli swoim starszym kolegom życzenia oraz ufundowali dla nich miłą niespodziankę w postaci śliniaków z wyhaftowanym imieniem. Motto akademii, nawiązujące do słów piosenki, było pięknym przesłaniem dla Absolwentów, aby, mimo tego, że przed nimi nowy etap życia i nowe wyzwania, nie zrażali się drobnymi niepowodzeniami, lecz cieszyli się przyszłymi sukcesami.

Na akademii nie zabrakło również słów podziękowania, kierowanych przez absolwentów Gimnazjum do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie. Pożegnali się również ze swoimi młodszymi kolegami.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę, a uczniom za trud nauki w minionym roku szkolnym, wszystkim zaś życzył udanego wakacyjnego wypoczynku, po czym zabrzmiał upragniony i długo oczekiwany ostatni dzwonek.

„Drodzy Absolwenci, życzymy Wam pomyślności i sukcesów w kolejnym etapie życia, który właśnie teraz się rozpoczyna. Mamy nadzieję, że pamięć o naszej szkole zagości w Waszych sercach na długo i często jeszcze będziecie wracać myślami do naszych wspólnych chwil, do spędzonych tu lat.”

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 26/06/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS