30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
PIKNIK RODZINNY W STYLU COUNTRY
PIKNIK RODZINNY W STYLU COUNTRY

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim odbył się Piknik Rodzinny w stylu country dedykowany Polonii Chicagowskiej, której w ten sposób chcieliśmy wyrazić wdzięczność za gotowość współpracy z nami.

Piknik rozpoczął się od występów najmłodszych, którzy w ramach Dnia Matki i Ojca przygotowali wspaniały montaż słowno –muzyczny, w trakcie którego wyrazili swoją wdzięczność i miłość za trud włożony w ich wychowanie. Kolejnym punktem programu był konkurs na piosenkę country, taniec country oraz na  najlepszą stylizację wybranych postaci Dzikiego Zachodu. Starsi uczniowie wykazali się umiejętnościami wokalno –instrumentalnymi oraz tanecznymi, natomiast najmłodsi wcielili się w bohaterów Westernu. Jury, w składzie: p. K. Doktór, p. L. Krzanowska, p.  K. Pater oraz p. A. Węgiel, ze względu na wysoki poziom występów, nie miało łatwego zadania do wykonania.

W trakcie pikniku zaplanowano również wiele innych atrakcji. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny.  Dla miłośników tańca  przewidziano udział  w Zumbie, podczas której uczniowie   szlifowali kroki  Country Line Dance. Nie zawiodła również Grupa Motocyklowa Powiśle z Dąbrowy Tarnowskiej, która dostarczyła uczniom wrażeń w postaci przejażdżek motocyklowych.  Odbyły się też pokazy  pracowników Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,  pracowników Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ratowników medycznych karetki pogotowia z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej.  

Jak na prawdziwy piknik przystało, nie mogło zabraknąć  atrakcji kulinarnych. I tutaj na wysokości zadania stanęli rodzice, dzięki którym wszyscy mogli degustować przygotowane przez  nich wspaniałe ciasta. Menu dopełniały grillowane kiełbaski oraz frytki, o których smak zadbali  rodzice uczniów – pani Agnieszka Rokita, pani Dorota Dudek  i pan Władysław Taraska.

Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, bezinteresowny udział przedstawicieli rożnych placówek Gminy i Powiatu Dąbrowa Tarnowska oraz innych osób prywatnych przyniosło efekt w postaci serdecznej, miłej i atrakcyjnej imprezy rodzinnej, z której uczestnicy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni.

Dyrektor ZSPiG w Gruszowie Wielkim pan mgr Marcin Jarzwiec kieruje słowa podziękowania do tych, dzięki którym Piknik Rodzinny mógł zostać zorganizowany. Należą do nich:

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski,

Sklep Spożywczo – Przemysłowy ‘Sezamek’, Janusz Hamielec,

Hurtownia Spożywczo-Przemysłowa ‘Wisła’, Krzysztof Bryk,

Przedstawiciel Rady Rodziców pan Robert Kijowski,

Firma ABC,  Z. Dyjak, M. Dyjak, B. Kowalska,

Zakład Piekarniczo – Cukierniczy, Bożena Sokołowska,

Sklep Za-Fir, Jadwiga Doroż, 

Sklep Chemiczno-Kosmetyczny ‘Halinka’, Halina Leżoń,

Chip Computers,

Firma Handlowo-Usługowa, Agnieszka Sołtys,

Sklep spożywczy ‘Groszek’  ul. Szpitalna,

Mastter- Hurtownia Artykułów Szkolnych i Biurowych, Tomasz Marszalik,

Firma Handlowa Diana, Anna Kukla,

Polonia Chicagowska,

oraz Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.

Pomysłodawcą tegorocznego Pikniku była pani Elżbieta Kaczocha, a koordynatorem pani Barbara Kogut, na ręce której pan dyrektor złożył podziękowania za  przygotowanie i  przebieg tej oryginalnej  imprezy.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 12/06/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS