01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
ZIEMIA OJCÓW NASZYCH - NA KARTACH HISTORII I W SERCACH POLAKÓW
ZIEMIA OJCÓW NASZYCH - NA KARTACH HISTORII I W SERCACH POLAKÓW

Poetyckim słowem i patriotyczną pieśnią uczciliśmy w naszej Szkole 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Powagę tego narodowego święta mogliśmy przeżyć dzięki wspaniałej lekcji historii i patriotyzmu, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pani Iwony Tańskiej i pani Lucyny Krzanowskiej. W swoim wystąpieniu, będącym poetycką lekcją dziejów naszej ojczyzny obejmujących okres od I Polski rozbioru w 1772 r. do odzyskania niepodległości w roku 1918, uczniowie pokazali wydarzenia dramatyczne dla naszej ojczyzny i narodu i związane z nimi starania Polaków o niepodległość oraz radość z jej odzyskania po wielu latach niewoli.

Uroczysty charakter obchodów Narodowego Święta Niepodległości został podkreślony nie tylko dzięki poetyckiemu słowu, ale również dzięki wspaniałej oprawie muzycznej, na którą składały się pełne powagi i refleksji pieśni patriotyczne oraz utwory muzyczne w swej treści emanujące radością z odzyskania wolności. Przesłanie uroczystej akademii zawarte było w słowach: „ZIEMIA OJCÓW NASZYCH – NA KARTACH HISTORII I W SERCACH POLAKÓW” i stało się impulsem do refleksji na temat poszanowania przez współczesnych historii, tradycji, polskości i niepodległości.

Zebrani na uroczystej akademii nauczyciele i uczniowie Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości mogli przeżyć zarówno w atmosferze powagi jak i radości.

Zdjęcia z akademii znajdują się w galerii.

admin dnia 16/11/2012
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS