30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Podsumowanie projektu "ŚWIADOMI SWOICH PASJI"
Podsumowanie projektu "ŚWIADOMI SWOICH PASJI"

Dnia 8 listopada 2012 r. odbyło się w naszej Szkole wieczorne spotkanie w związku z zakończeniem projektu edukacyjnego „ŚWIADOMI SWOICH PASJI”. Spotkanie to swoją obecnością zaszczycili goście: Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska pan Stanisław Początek, dyrektor ZOSiP pan Marian Gajda wraz z pracownikami - panią Anną Szkotak i panią Anną Kopeć, radna i Sołys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, radna pani Gabriela Dudek, radny pan Jacek Ryczek, proboszcz parafii Gruszów Wielki ks. Stanisław Żurat oraz dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie ZSPiG i ich rodzice.

Na początku spotkania dyrektor ZSPiG w Gruszowie Wielkim pan Marcin Jarzwiec przedstawił realizowane przez szkołę projekty edukacyjne, których w naszej placówce od 2004 r. było już sześć. W swoim wystąpieniu pan dyrektor zwrócił uwagę na to, że realizacja projektów edukacyjnych sprzyja rozwojowi różnorodnych zainteresowań uczniowskich, wzbogacaniu ich umiejętności i kompetencji a także pozytywnie wpływa proces na zdobywania wiedzy przez dzieci i młodzież. Dodał też, że realizacja projektów edukacyjnych wiąże się z korzyściami materialnymi dla szkoły w postaci bazy dydaktycznej, która była systematycznie wzbogacana w nowoczesne i trudnodostępne pomoce. W swoim wystąpieniu pan dyrektor najwięcej uwagi poświecił realizacji ostatniego - projektu „Świadomi swoich pasji”, który trwał od 1 marca do 31 października 2012 r. i obejmował trzy grupy zajęć rozwijających:

zajęcia rekreacyjno-sportowe prowadzone przez pana Jerzego Dąbrowę i pana Roberta Pacześniowskiego oraz zajęcia karate prowadzone przez pana Pawła Bobro,

zajęcia geograficzno – astronomiczne prowadzone przez panią Joannę Płanetę,

zajęcia literacko- artystyczne prowadzone przez paniąElżbietę Kaczochę oraz panią Katarzynę Fijał.

Pan dyrektor podkreślił też, że realizacja ostatniego projektu odbywała się w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i finansowana była przez Europejski Fundusz Społeczny. Nie zapomniał zaznaczyć, że Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim jest liderem w pisaniu projektów edukacyjnych, od kilku lat zyskujących akceptację instytucji sprawdzających ich merytoryczną poprawność i efektywność oraz finansujących realizacje projektów.

Następnie glos zabrała radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, która w swoich słowach również podkreśliła niewątpliwe dla uczniów i środowiska znaczenie wynikające z realizacji w Szkole projektów edukacyjnych.

Po wystąpieniu pani radnej uczniowie uczęszczający na poszczególne zajęcia zaprezentowali umiejętności zdobyte podczas ich trwania. I tak grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rekreacyjno – sportowe zaprezentowała „zwinnościową” niespodziankę w postaci nowoczesnego tańca akrobatycznego. Spotkanie uatrakcyjnił też gościnny pokaz karateków z sekcji prowadzonej przez pana Pawła Bobro w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczestnicy grupy literacko-teatralnej zaprezentowali natomiast swoje umiejętności aktorskie, przygotowując inscenizację „Dziadów” cz. II A. Mickiewicza, która odbyła się na placu obok szkoły. Dzięki listopadowej aurze, efektom akustycznym i muzycznym i uczniowskim zdolnościom aktorskim „widzowie” zostali wprowadzeni w niezwykłą atmosferę obrzędu dziadów i usłyszeli uniwersalne przesłanie moralne zawarte w utworze.

Prezentacja osiągnieć grupy geograficzno-astronomicznej była uwieńczeniem spotkania – goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice moglizobaczyć kolekcję minerałów świata, obejrzeć „plastyczną” wersję Układu Słonecznego oraz wyruszyć na wędrówkę Drogą Mleczną w towarzystwie Małej i Wielkiej Niedźwiedzicy dzięki lunecie zakupionej w ramach projektu.

Zorganizowanie spotkania związanego z zakończeniem realizacji projektu edukacyjnego „ŚWIADOMI SWOICH PASJI” miało na celu podkreślenie konieczności podejmowania przez Szkołę takich przedsięwzięć edukacyjnych, gdyż niosą one nie tylko korzyści dla uczniów ale służą też podniesieniu efektywności pracy Szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

admin dnia 13/11/2012
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS