29/09/2020
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Wycieczka przedmiotowa do Krakowa
Wycieczka przedmiotowa do Krakowa

Dnia 29.09.2016r. uczniowie klasy IIIa gimnazjum wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Krakowa. Tematem wycieczki były „Style architektoniczne na przykładzie zabytków Krakowa”. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była p. Joanna Płaneta, a opiekunem p. Jadwiga Tabor.

Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się na Wawel, gdzie podziwialiśmy dziedziniec z renesansowymi krużgankami, Kaplice Zygmuntowską oraz Kaplice Wazów. We wnętrzu Katedry oglądaliśmy sarkofagi królów, kaplice, ołtarze oraz różne elementy dekoracyjne. Zeszliśmy do grobów królewskich i udaliśmy się na wieżę do dzwonu Zygmunt. Z brzegu Wisły oglądaliśmy obronne elementy zamku jak mury, baszty, bramy. Idąc Traktem Królewskim podziwialiśmy romański kościół Św. Andrzeja, barokowy kościół Św. Piotra i Pawła, a na Rynku Głównym- Sukiennice i Wieżę Ratuszową. Zwróciliśmy uwagę na średniowieczny plan miasta, wysłuchaliśmy hejnału mariackiego, a wewnątrz kościoła podziwialiśmy jego barokowy wystrój z ołtarzem Wita Stwosza. Następnie udaliśmy się ulicą Floriańską do pozostałości średniowiecznych elementów obronnych- Bramy Floriańskiej, Barbakanu i murów. W każdym oglądanym zabytku określaliśmy styl architektoniczny oraz charakterystyczne dla niego elementy.

Pomimo zmęczenia z żalem opuszczaliśmy miejsce, w którym tak wiele zabytków i stylów architektonicznych mogliśmy podziwiać.

<galeria>

admin dnia 01/01/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS