26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać
Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą -  nauczać

W podziękowaniu Tobie – Nauczycielu!

Niezwykle uroczystą atmosferą odznaczył się w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To Święto corocznie obchodzone w polskich szkołach i u nas było podziękowaniem dla wszystkich pracowników oświaty za ich trud włożony w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży. Ciepłe słowa uczniowie skierowali szczególnie do nauczycieli, którzy „stoją” najbliżej ucznia, rozwijając jego mądrość i kształcąc szlachetność umysłu. Dzień Edukacji Narodowej zgromadził więc na uroczystej akademii wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów i rodziców.

Dostojne słowa podziękowania i humorystyczne scenki „wyjęte” z naszej szkolnej rzeczywistości były ze strony uczniów przygotowujących akademię ukłonem w stronę niełatwego, ale pięknego nauczycielskiego trudu. Stanowiły wyraz docenienia pracy nauczyciela, który, chcąc „otworzyć” dziecko na wiedzę, musi tchnąć w niego przede wszystkim wiarę w siebie.

W tym samym tonie wypowiedział się o pracy pedagogicznej pan dyrektor Marcin Jarzwiec, który złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta. Przekazał im również życzenia w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego, który w tym roku szkolnym Nagrodą Burmistrza uhonorował troje nauczycieli naszej szkoły – panią wicedyrektor Dorotę Bzdułę, panią Barbarę Kogut i Pana Jerzego Dąbrowę.

Życzenia do nauczycieli skierowała też w swoim przemówieniu Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska.

Bardzo miłym akcentem dzisiejszej akademii, oprócz pięknych uczniowskich słów, były symboliczne kwiaty, jakie nauczycieli otrzymali od uczniów.

Akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Pytki, pani Jadwigi Tabor i pani Lucyny Krzanowskiej zakończyła się recytacją słów Kartezjusza:

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa,

ten może być nauczycielem innych”

<galeria>

admin dnia 22/10/2016
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS