30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

TAM SIĘGAJ, GDZIE WZROK NIE SIĘGA,

ŁAM ,CZEGO ROZUM NIE ZŁAMIE:

MŁODOŚCI! (...)”

 

 

24 czerwca 2016 roku to dzień oczekiwany przede wszystkim przez uczniów, gdyż właśnie kończył on rok szkolny 2015/2016. W naszej szkole rozpoczęliśmy go uroczyście Mszą Świętą, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Józef Szczęśniak i w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po Mszy Świętej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego 2015/2016, które miało miejsce w budynku naszej szkoły. Po przywitaniu wszystkich zebranych pan dyrektor Marcin Jarzwiec poprosił poczty sztandarowe Gimnazjum i Szkoły Podstawowej o przekazanie sztandarów uczniom, którzy od przyszłego roku szkolnego będą mieli zaszczyt należeć do pocztów sztandarowych. W następnej kolejności wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Był to niezwykle doniosły moment uroczystości, gdyż cała społeczność szkolna zobaczyła tych, z których można czerpać przykład właściwego zachowania i wytrwałego dążenia do celu, jakim jest jak najwyższa średnia ocen na świadectwie.

Następnie głos zabrali tegoroczni absolwenci – uczniowie klas trzecich Gimnazjum, którzy w swoim wystąpieniu podkreślili, iż kończą pewien etap swojego życia, czas bardzo ważny, gdyż nauka w gimnazjum była dla nich nie tylko czasem zdobywania wiedzy, ale także okresem poszukiwania własnej tożsamości, budowania relacji koleżeńskich i budowania własnego systemu wartości, z którym wchodzą w kolejny etap życia. Absolwenci, w pełnych ciepła i wzruszających słowach, podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom za to, że pozwolili im dopłynąć do „kolejnego brzegu” wieńczącego niełatwe, pełne doświadczeń zmagania z nauką, z własnymi słabościami, ale też bogate w młodzieńczy optymizm, zapał i entuzjazm. Podziękowali za okazane im zaufanie i wiarę w to, że oni jako młodzi ludzie w swoim młodzieńczym entuzjazmie potrafią pokonywać wiele przeciwności i osiągać wymarzone cele. Zapewnili, że nie zapomną, że zawsze będą pamiętać. Jako wyraz swojej wdzięczności wręczyli nauczycielom symboliczne kwiaty.

Po nich wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy, w przygotowanym montażu słowno- muzycznym, wypowiedzieli i wyśpiewali radość spowodowaną kończącym się rokiem szkolnym i nadejściem upragnionego wakacyjnego wypoczynku. Nie zabrakło więc wesołych słów, dźwięków gitary i biwakowych piosenek, którym, w niezwykle radosny sposób, wtórował chór szkolny. Swoje zaangażowanie w występ subtelnie podkreśliły też odpowiedzialne za jego przygotowanie uczące – pani Katarzyna Partyńska i pani Lucyna Krzanowska. Pierwsza z nich, grając na gitarze, druga zaś na skrzypcach. Gratulujemy uczniom i nauczycielom wspaniałego występu.

Uwieńczeniem akademii był, ostatni w tym roku, szkolny dzwonek obwieszczający „KONIEC NAUKI”, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.

Drodzy Absolwenci! Kroczcie śmiało przed siebie, w swoich dążeniach nie zniechęcajcie się tym, że czasem trzeba zejść z wybranej przez siebie drogi. Nieście w sobie mądrość i radość! Powodzenia!

Drodzy Uczniowie! Dyrekcja oraz Nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim życzą Wam wspaniałych, pełnych słońca i przygód WAKACJI.

Do zobaczenia we wrześniu.

<galeria>

admin dnia 29/06/2016
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS