28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
CIEPŁO DZIECIĘCYCH SERC U JEZUSOWEGO ŻŁÓBKA - TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W NASZEJ SZKOLE
CIEPŁO DZIECIĘCYCH SERC U JEZUSOWEGO ŻŁÓBKA - TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W NASZEJ SZKOLE

Pamiątka Świąt Bożego Narodzenia obchodzona w tym roku  w naszej szkole miała szczególny charakter,  u żłóbka Jezusowego stanęli bowiem najmłodsi – uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej, którzy otwartością swoich dziecięcych serc wprowadzili wszystkich zebranych w  świąteczny nastrój. Przedstawienie przygotowane przez nich mogli oglądać goszczący u nas świątecznie – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej pani Jadwiga Kusior, kierownik Szkoły Filialnej w Sutkowie pani Beata Kuta, emerytowany pracownik ZOSiP w Dąbrowie Tarnowskiej pani Krystyna Kazek, Proboszcz Parafii w Gruszowie Wielkim Ksiądz Józef Szczęśniak  oraz Dyrektor naszej szkoły pan Marcin Jarzwiec, pani Wicedyrektor Dorota Bzduła, Rodzice, Nauczyciele,  Pracownicy szkoły i Uczniowie.

Występ uczniów klas I – III był połączeniem tradycyjnego przedstawienia bożonarodzeniowego ze światem dziecięcych przeżyć zamkniętym w znanych najmłodszym utworach literackich. Oprócz nowonarodzonego Jezusa, Maryi, Józefa i Trzech Króli, aniołów i pasterzy na scenie pojawiły się postacie z bajek i baśni, a  ich obecność u Jezusowego żłóbka wniosła wiele ciepła i radości, zmuszała też do refleksji nad naszą wrażliwością dla człowieka.  Każdy pojawiający się „bohater literacki” niósł ze sobą ważne przesłanie – że warto się zmienić i być dla ludzi dobrym, a wspaniałą okazją dla okazywania miłości i dobra innym są właśnie Święta Bożego Narodzenia. Dlatego o dobru i wrażliwości mówili  do Jezusa dziecięcymi słowami  - Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Jaś i Małgosia,Calineczka,  Rybak z „Baśni o rybaku i złotej rybce”, bajkowe Smerfy i Pszczółka Maja. Na przedstawieniu nie zabrakło również pięknie zagranych i śpiewanych tradycyjnych kolęd i pastorałek. To , co bliskie dziecięcemu sercu, poruszyło też serca oglądających przedstawienie, czemu dali wyraz swoim wzruszeniem i nagrodzeniem najmłodszych aktorów gromkimi brawami,  Usłyszeli oni słowa uznania i podziękowania od  dyrektora szkoły  oraz od gości.

Po przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec, życząc wszystkim zebranym     Wesołych i  Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku, życzenia skierował do  zebranych również Pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, mówiąc o konieczności dobrego i radosnego świętowania Bożego Narodzenia, do życzeń dołączyła się również Radna  pani Józefa Taraska, a słowami kolędy dobrych Świąt życzył Ksiądz Józef Szczęśniak.

Wizyta w naszej szkole Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Krzysztofa Kaczmarskiego była również okazją wręczenia przez niego nagród nauczycielom, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. W tym roku otrzymały je pani Barbara Kogut oraz pani Beata Kuta.

 Na zakończenie spotkania wszyscy połamali się opłatkiem i składali sobie osobiste życzenia świąteczne.

Dyrekcja Szkoły kieruje słowa podziękowania dla nauczycieli przygotowujących  przedstawienie bożonarodzeniowe – do pani Alicji Kawy, która czuwała nad kreacją uczniowskich ról, do pani Lucyny Krzanowskiej, która zadbała o piękną oprawę muzyczną oraz do pani Joanny Płanety, która przygotowała dekorację. Szczególne podziękowania kieruje również do absolwentki naszej szkoły Anny Michalczyk, która od kilku lat uświetnia nasze uroczystości swoją grą na skrzypcach oraz do Rodziców uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego przedstawienia świątecznego.

 WESOŁYCH ŚWIĄT

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 21/12/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS