30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Z wdzięczności dla Was Nauczyciele!
Z wdzięczności dla Was  Nauczyciele!

"Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata"

Takimi słowami rozpoczęła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościliśmy na niej Wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Ryczka oraz radną i Sołtys Gruszowa Wielkiego panią Józefę Taraskę. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił również dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec, nauczyciele, księża, pracownicy sekretariatu i obsługi, uczniowie oraz rodzice.

Po słowach przywitania pan dyrektor Marcin Jarzwiec skierował do wszystkich nauczycieli serdeczne podziękowania za wytrwałość w codziennym podejmowaniu niełatwych wyzwań współczesnej oświaty, za postawę zaangażowania w życie szkoły i problemy uczniów. W ciepłych słowach życzył sukcesów w realizacji zawodowych celów. Podziękował też pracownikom sekretariatu i obsługi szkoły, którzy 14 października również mają swoje święto, gdyż dzięki nim szkoła jako miejsce nauczania może funkcjonować każdego dnia. Pan dyrektor wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi, dziękując w ten sposób za ich szczególny wkład w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży.

Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrał Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Ryczek, który w imieniu swoim oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego przekazał dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wręczył również panu dyrektorowi nagrodę Burmistrza.

Życzenia dla nauczycieli przekazała także radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska. Jej słowa były pełne uznania dla pracy nauczycieli naszej szkoły.

Bardzo ważnym elementem uroczystej akademii był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pani Marty Gadziały i pani Małgorzaty Pytki, ze wspaniałą oprawa muzyczną przygotowaną przez chór szkolny pod kierunkiem pani Lucyny Krzanowskiej. We wzruszających słowach wierszy i nastrojowych piosenek uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za mozolny i niełatwy trud nauczania i wychowania młodego pokolenia, za odpowiedzialność, jakiej muszą sprostać nauczyciele przygotowując młodego człowieka do funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie i nowoczesnym świecie. Występujący uczniowie podkreślili, że 14 października jest dniem, w którym to oni mogą dać nauczycielom kilka ciepłych słów jako dowód uznania za ich nieustanne czuwanie nad intelektualnym i duchowym rozwojem swoich podopiecznych. Podkreślili też, że uczeń na skomplikowanej i zawiłej drodze edukacji potrzebuje przewodnika, dlatego często nauczyciel jest kapitanem na okręcie płynącym po ciekawym świecie nauki i przez szkolne życie.

Zwieńczeniem uczniowskich podziękowań był taniec w wykonaniu uczennic klasy II b gimnazjum dedykowany wszystkim nauczycielom oraz wręczone im symboliczne kwiaty.

Drodzy Nauczyciele! W Dniu Waszego Święta życzenia spełnienia zawodowych i życiowych planów składają Wam wszyscy uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim. Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 18/10/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS