30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
NIECH WYROSNĄ Z WAS TACY, KTÓRZY DO GWIAZD WZLECIEĆ ZAPRAGNĄ
NIECH WYROSNĄ Z WAS TACY, KTÓRZY DO GWIAZD WZLECIEĆ ZAPRAGNĄ

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

We wtorek 1 września 2015 r .  odbyła się w naszej Szkole uroczysta akademia  inaugurująca   Rok Szkolny 2015/2016. Poprzedziła ją Msza Święta , którą poprowadził ksiądz Józef Szczęśniak, a w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele . Następnie w asyście pocztów sztandarowych Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim wszyscy udali się do budynku szkoły.

 Na początku uroczystości pan dyrektor  Marcin Jarzwiec bardzo serdecznie powitał uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Podziękował również za przybycie gościom, którzy zaszczycili naszą uroczystość – Wiceburmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej panu Stanisławowi Ryczkowi oraz Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefie Tarasce. Następnie w  sposób szczególny słowa powitania zostały skierowane do uczniów klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej i uczniów klas pierwszych Gimnazjum , którzy zostali przyjęci do grona społeczności Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielki. Pan dyrektor życzył im, by swoją postawą godnie reprezentowali naszą szkołę i wcielali w życie ideały Jej Patrona- Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pan dyrektor życzył również wszystkim uczniom i nauczycielom wytrwałości w pracy i sukcesów w nowym roku szkolnym Po tych słowach zabrzmiał symboliczny pierwszy dzwonek, oficjalnie oznajmiający wszystkim, że rok szkolny 2015/2016 właśnie się rozpoczął.. Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrał  Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej  pan Stanisław Ryczek, który  w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego i własnym życzył  dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym.

Podczas uroczystej akademii nie zabrakło również wspomnienia o bolesnych dla Polski  wydarzeniach sprzed 76 lat – pan dyrektor przywołał w swoim wystąpieniu datę 1 września 1939 roku jako dzień rozpoczęcia II wojny światowej, która dla nas Polaków była tragiczna w skutkach, gdyż przyniosła zniszczenie  naszego kraju i wiele ofiar.  Zwrócił uwagę na bohaterstwo Polaków podczas II wojny światowej, na  ich walkę z nazistowskimi Niemcami o wolność kraju oraz na to, że dzięki temu bohaterstwu żyjemy w wolnej Polsce. Ofiary II wojny światowej wszyscy uczcili minutą ciszy.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Bączek – Kosiba. Jej myśl przewodnia  brzmiała: „NIECH WYROSNĄ Z WAS TACY, KTÓRZY DO GWIAZD WZLECIEĆ ZAPRAGNĄ”. Montaż słowno – muzyczny uświadomił uczniom, ze czas odpoczynku minął, a przed nimi nowe szkolne wyzwania, nowe doświadczenia i odpowiedzialność, ale też mnóstwo radości związanej ze szkolnym życiem.

Uwieńczeniem akademii było ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej, którzy zostali pasowani na uczniów przez pana dyrektora stając się w pełni członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim.

Drodzy Uczniowie! Dyrekcja wraz z nauczycielami życzą Wam, aby słowa zawarte w motcie przewodnim akademii chociaż w części stały się dla Was drogowskazem na  zawiłych ścieżkach przygody ze szkołą i z nauką w roku szkolnym 2015/2016. POWODZENIA!

Zapraszamy do galerii.

 

admin dnia 06/09/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS