28/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
WYCIECZKA W BESKID SĄDECKI
WYCIECZKA W BESKID SĄDECKI

W dniach 02-03 czerwca 2015r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Beskid Sądecki.

Organizatorem i kierownikiem wycieczki była p. Joanna Płaneta, a opiekunami p. Joanna Bączek-Kosiba, p. Iwona Tańska, p. Ewa Kijowska oraz p. Robert Pacześniowski.

Pierwszym punktem wycieczki była miejscowość Powroźnik, w której znajduje się jedna z najstarszych i najpiękniejszych drewnianych cerkwi w Polsce. Jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu cerkwi wyruszyliśmy w góry. Dotarliśmy na szczyt Huzary, który jest ważnym skrzyżowaniem szlaków turystycznych, a następnie zeszliśmy  do Tylicza, ośrodka turystyki pieszej i sportów zimowych.    

W drugim dniu wycieczki dotarliśmy do Czarnego Potoku i wyjechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką. Podziwialiśmy piękne widoki i korzystaliśmy z miejscowych atrakcji i rozrywek. Następnie zeszliśmy ścieżką przyrodniczą w dół, zatrzymując się przy „Diabelskim Kamieniu” – pomniku przyrody nieożywionej. Większość z nas pierwszy raz widziała żmije, zaskrońca czy salamandrę.

Wycieczka była udana, pogoda dopisała, a dzięki uczniom klasy II B, którzy w ramach projektu edukacyjnego z geografii pełnili rolę przewodników, dowiedzieliśmy się więcej o Krynicy – perle polskich uzdrowisk, o wykorzystaniu wód mineralnych – szczawów oraz o Łemkach – społeczności wysiedlonej po wojnie w ramach akcji „Wisła”.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 20/06/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS