30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Każde pokolenie ma swe własne cele - Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Każde pokolenie ma swe własne cele - Uroczyste Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Parafrazując słowa wiersza Adama Asnyka „Do młodych”, uczyniliśmy je mottem Uroczystej Akademii kończącej rok szkolny 2014/2015. Dzień ten rozpoczęliśmy  Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim ks. Józefa Szczęśniaka, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po niej wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce oficjalna część Uroczystości. Na początku  pan dyrektor Marcin Jarzwiec odczytał  List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego skierowany do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, w którym podziękował za trud, jaki podjęli oni w mijającym roku szkolnym oraz pogratulował osiągniętych wyników.  Podczas Akademii odbyło się przekazanie sztandarów przez poczty sztandarowe, w skład których wchodzili uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej i klas III Gimnazjum, swoim młodszym kolegom. Po przekazaniu sztandarów nastąpiło Ślubowanie  Absolwentów – złożyli je wszyscy uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej i klas trzecich Gimnazjum. Poprowadził je dyrektor Szkoły pan Marcin Jarzwiec. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste wręczenie przez pana dyrektora Marcina  Jarzwieca i panią wicedyrektor Dorotę Bzdułę   świadectw  z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w  nauce oraz przekazanie ich rodzicom Listów Gratulacyjnych.

Kolejną część Uroczystości stanowił montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klas drugich Gimnazjum pod kierunkiem pani Katarzyny Fijał, pani Joanny Bączek – Kosiba oraz pani Lucyny Krzanowskiej. Był on skierowany przede wszystkim do tegorocznych Absolwentów. Usłyszeli oni w słowach wierszy  krótkie przypomnienie swojego trzyletniego pobytu w Gimnazjum w Gruszowie Wielkim, z którym, oprócz nauki, wiązało się wiele osób, przeżyć i doświadczeń. Motto akademii, nawiązujące do słów wiersza znanego polskiego poety, było pięknym przesłaniem dla Absolwentów, aby, mimo tego, że przed nimi nowy etap życia i nowe wyzwania, nie zapominali o swoich „ szkolnych korzeniach”, czyli o okresie nauki w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim. Podczas Akademii nie mogło  też zabraknąć słów wypowiedzianych przez najważniejszych jej uczestników - przez Absolwentów. Trzecioklasiści w kilku pięknych słowach podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie. Pożegnali się również ze swoimi młodszymi kolegami.

Na koniec Uroczystości pan dyrektor pogratulował wszystkim uczniom pomyślnego ukończenia kolejnego roku nauki, życzył im oraz nauczycielom udanego wakacyjnego wypoczynku i symbolicznie zabrzmiał „ostatni dzwonek”, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na rozdanie świadectw.

„Drodzy  Absolwenci, życzymy Wam, abyście śmiało wypłynęli na szerokie wody i realizowali swoje plany i osiągali wymarzone cele.  

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 27/06/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS