01/10/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Piknik Rodzinny w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Piknik Rodzinny w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim

W sobotę 13 czerwca 2015 roku  Zespole Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim odbył się Piknik Rodzinny, który zorganizowano w ramach Obchodów 25 – lecia Samorządu Dąbrowa Tarnowska. Na Piknik licznie przybyli uczniowie wraz z rodzicami , a nawet swoimi dziadkami.   Dopisali przede wszystkim najmłodsi, czyli uczniowie oddziału przedszkolnego oraz Szkoły Podstawowej. Nie zabrakło też gimnazjalistów. O szczególną atmosferę i atrakcje imprezy zadbała dyrekcja szkoły w osobie pana dyrektora Marcina Jarzwieca i pani wicedyrektor Doroty Bzduły, nauczyciele i oczywiście rodzice uczniów  z Gruszowa Wielkiego, Sutkowa i Smęgorzowa. Celem Pikniku, oprócz integracji społeczności szkolnej, było też świętowanie Dnia Matki i Dnia Ojca.  Miło było patrzeć na rodziny, które, tego dnia, spotkały się i przyjemnie spędziły sobotni  czas. Dzięki wspaniałej słonecznej pogodzie i zaangażowaniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz rodziców i uczniów wszystkie zaplanowane atrakcje odbyły się. A było ich naprawdę wiele. Dyrekcja szkoły i nauczyciele zadbali o to, aby każdy z uczestników imprezy znalazł coś dla siebie.  Najmłodsi mieli zagwarantowaną zabawę na dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach i basenach, co cieszyło się u nich  bardzo dużym zainteresowaniem. Gimnazjaliści natomiast mogli wziąć udział w nauce Zumby, którą prowadziła wykwalifikowana instruktorka tańca z klubu Bokwa Fitness z Tarnowa. Kolejną atrakcją była grupa motocyklistów z Klubu Motocyklistów z Dąbrowy Tarnowskiej, dostarczająca uczniom wrażeń w postaci  pokazu i możliwości przejażdżki na  motocyklu. Oczekiwaniom najmłodszych stała się zadość w kąciku „metamorfozy twarzy”, gdzie pani  Monika Szczepańska wyczarowywała na ich twarzach ulubione przez nich postaci z bajek i filmów dla dzieci. W trakcie Pikniku odbyły się też pokazy  pracowników Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,  pracowników Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ratowników medycznych karetki pogotowia z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej.  Każda z jednostek przygotowała krótką prelekcję oraz prezentację sprzętu i sposobów jego użycia oraz pokaz pierwszej pomocy. Uczniowie mogli zajrzeć do karetki pogotowia, samochodu policyjnego, czy samochodu strażackiego.  Uczniowie brali  też udział w  konkursach przygotowanych przez nauczycieli oraz prezentacji konsultantek AVONU..

Jak na prawdziwy piknik przystało, nie mogło zabraknąć też atrakcji kulinarnych. I tutaj na wysokości zadania stanęli rodzice, dzięki którym wszyscy mogli degustować przygotowane przez  nich wspaniałe ciasta. W założeniu organizatorów Pikniku, mamy, jako autorki domowych wypieków, miały wziąć udział w konkursie na Królową Wypieku,  ze względu więc  na wysokie walory smakowe i estetyczne przyniesionych ciast, wszystkie mamy zajęły I miejsce, a na szczególne wyróżnienie zasłużyła babcia jednej z uczennic pani Wiesława Toczek, której to właśnie przyznano zaszczytny tytuł Królowej Wypieku.  Menu dopełniały grillowane kiełbaski, o których smak zadbali  rodzice uczniów - pan Robert Kijowski  i pan Władysław Taraska.

Prawdziwy piknik to również zabawa przy muzyce, więc i tego nie zabrakło na imprezie w ZSPiG w Gruszowie Wielkim. „Taneczne fantazje” wszystkim uczestnikom Pikniku zagwarantował Zespół Muzyczny Albatros z Gruszowa Wielkiego, który kolejny już raz uświetnił imprezę w tej szkole.

Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, bezinteresowny udział przedstawicieli rożnych placówek Gminy i Powiatu Dąbrowa Tarnowska oraz innych osób prywatnych przyniosło efekt w postaci serdecznej, miłej i atrakcyjnej imprezy rodzinnej, z której uczestnicy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni.

Dyrektor ZSPiG w Gruszowie Wielkim pan mgr Marcin Jarzwiec kieruje słowa podziękowania do tych, dzięki którym Piknik Rodzinny mógł zostać zorganizowany – sponsorom: Państwu Janinie i Andrzejowi Sokołowskim z Gruszowa Wielkiego,  Panu Józefowi Żabie  - przedsiębiorcy i byłemu samorządowcowi Gminy Radgoszcz, członkom Zespołu Muzycznego Albatros, pani Monice Szczepańskiej oraz wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 18/06/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS