30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Kraków zawsze interesujący - nasz udział w Targach Edukacyjnych 2015
Kraków zawsze interesujący - nasz udział w Targach Edukacyjnych 2015

W dniu 27 marca 2014r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Inspiracją do zorganizowania wyjazdu były odbywające się w Krakowie Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce. Ich organizatorem było Województwo Małopolskie, a odbywały się one w   Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym  EXPO Kraków. Wyjazd został zorganizowany przede wszystkim z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjum, którzy w tym roku będą podejmować decyzje związane z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej oraz z wyborem  zawodu. Wzięli w nim również udział uczniowie klas pierwszych i drugich, których  w przyszłości też czekają decyzje związane z wyborem odpowiedniej dla nich szkoły. Targi Edukacyjne stanowiły więc dla gimnazjalistów pomoc w podjęciu decyzji o dalszej drodze kształcenia. Warte były zainteresowania, gdyż mogły stać się drogowskazem dla uczniowskich wyborów poprzez zaprezentowanie szerokiego zakresu szkół z Polski i zagranicy – zawodowych, średnich, uczelni wyższych oraz różnorodnych kursów. Ponadto uczestnicy Targów mogli wziąć udział w przygotowanych dla nich warsztatach, pokazach i doświadczeniach. Ważnym elementem  zorganizowanego w Krakowie             Festiwalu Zawodów było doradztwo zawodowe, gdyż ci, którzy nie sprecyzowali jeszcze swoich predyspozycji związanych z wyborem szkoły i zawodu, mogli uzyskać niezbędne dla siebie informacje.  Nasi gimnazjaliści znaleźli się więc w miejscu, w którym  poznali praktyczne aspekty wiedzy, sprawdzili, jakie zawody mogą wykonywać, wybierając konkretną szkołę, wymienili się doświadczeniami. Każdy z uczniów znalazł na Targach Edukacyjnych coś , co go zainteresowało i niewątpliwie dowiedział się czegoś o sobie w zakresie predyspozycji związanych z przyszłymi dla siebie wyborami szkoły i zawodu. Uczniowie poznali też ofertę szkół średnich, zawodowych i wyższych nie tylko z Małopolski ale również z zagranicy – była ona dla niektórych dużym zaskoczeniem ze względu na różnorodność prezentowanych szkół.

Gimnazjaliści ciekawie spędzili czas na Targach Edukacyjnych, wymieniali między sobą spostrzeżenia na temat oferowanych szkół i zawodów, próbowali wybrać z zaprezentowanej im, bogatej oferty, coś dla siebie.

Druga część wycieczki przeznaczona była na zwiedzanie naszej narodowej chluby – Zamku Królewskiego na Wawelu. W jego murach, pod opieką przewodnika, uczniowie kroczyli po historycznych ścieżkach poznając przy tym muzealne zbiory m.in. sal zamkowych, skarbca i zbrojowni.

 Kraków, jak zawsze był dla uczniów interesujący, mimo, iż większość z nich była w tym pięknym polskim mieście już niejeden raz.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 08/04/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS