30/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

 Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto Babci i Dziadka. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji  ich święta jest od dawna tradycją naszej szkoły. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Uroczystość miała miejsce 25 stycznia. Gościliśmy Babcie i Dziadków najmłodszych uczniów naszej szkoły, ich Rodziców oraz młodsze rodzeństwo. Uczennice klasy II powitały zgromadzonych gości i zaprosiły na program artystyczny. Najpierw na scenę wkroczyły maluchy z oddziału przedszkolnego, które niezwykle emocjonalnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Ich występ wzruszył całą zgromadzoną publiczność i otrzymały gromkie brawa. Uczniowie klas I-III przedstawili jasełka bożonarodzeniowe– „Hej kolęda, kolęda…”

Na pięknie udekorowanej scenie pojawiła się Święta Rodzina, aniołowie, pastuszkowie, Trzej Mędrcy. Nie zabrakło też rozbrykanych diabełków, złego Heroda oraz tradycyjnej  grupy kolędniczej. Uczniowie brawurowo odegrali swoje role, wywołując okrzyki zachwytu i salwy śmiechu. Przedstawienie uświetnili swoją grą na instrumentach uczniowie starszych klas - Joasia Frączek oraz Bartek Węgiel.

Po skończonym występie głos zabrał dyrektor szkoły pan Marcin Jarzwiec, który podziękował zebranym gościom za tak liczne przybycie i życzył pociechy z wnuków. Życzenia złożyła również radna- pani Józefa Taraska.

Po części artystycznej były uściski, życzenia i wręczanie własnoręcznie wykonanych upominków.

Ostatnim punktem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Dziękujemy też Panu Woźnemu za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Uczniów do występu przygotowały T. Fryz, L. Parkosz, D. Bzduła, A.Kawa oraz L.Krzanowska.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 29/01/2015
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS