26/09/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
KONCERT ŻYCZEŃ DLA NAUCZYCIELI W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ
KONCERT ŻYCZEŃ DLA NAUCZYCIELI W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ

Taką formę przybrała uroczysta akademia zorganizowana w naszej Szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Poprzedziły ją słowa goszczącego u nas Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Stanisława Początka, który skierował do dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego  serdeczne podziękowania za  pracę dydaktyczno-wychowawczą  oraz życzenia sukcesów w tejże pracy z dziećmi i młodzieżą i wytrwałości w codziennym   udoskonalaniu procesu edukacji. Pan Burmistrz podkreślił  przede wszystkim niekwestionowaną we współczesnym społeczeństwie rolę nauczania i kształcenia młodego pokolenia jako podstawę do budowania nowoczesnego świata. W wystąpieniu pana dyrektora    Marcina Jarzwieca również nie zabrakło podziękowań i życzeń skierowanych do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, które były wyrazem docenienia ich starań w celu  właściwego funkcjonowania szkoły oraz uzyskiwania jak najlepszych  wyników nauczania.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, mająca formę Koncertu Życzeń dla Nauczycieli. Był on wyrazem uczniowskich podziękowań, sympatii oraz humorystycznego spojrzenia na specyfikę zawodu nauczycielskiego. Życzenia przekazywane „z kulturą i elegancją” przeplatane były specjalnie przygotowanymi słowami wierszy i utworów muzycznych. Każdy nauczyciel otrzymał od uczniów „ciepłe słowo” z niewielką dawką uśmiechu i uczniowskiej spostrzegawczości. Dzięki tej tradycyjnej formie świętowania u nas Dnia Edukacji Narodowej zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogli nabrać przekonania, że edukacja to nie tylko uczenie się i nauczanie, ale również codzienne okazywanie sobie szacunku, wdzięczności i wyrozumiałości dla wzajemnego funkcjonowania w szkole.

Na koniec uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i wręczyli kwiaty, co było dopełnieniem uroczystości.

Uświetnienie Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole zawdzięczamy uczniom, którzy przygotowali akademię pod kierunkiem p. B. Kogut, p. K. Wąż, a szczególnego charakteru dodała jej również wspaniała,  jak zawsze, oprawa muzyczna przygotowana pod kierunkiem p. L. Krzanowskiej.

Zapraszamy do galerii.

admin dnia 15/10/2014
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS