26/10/2016
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Małopolski Finał Sportowego Turnieju Miast i Gmin
Małopolski Finał Sportowego Turnieju Miast i Gmin

„Sport to nie tylko dodatek do życia. To sposób na życie” – takimi słowami Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa zaznaczył swój patronat nad Wojewódzkim Finałem VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i Finałem XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Dąbrowa Tarnowska jako krajowy i regionalny zwycięzca turnieju w kategorii gmin od 15-40 tysięcy mieszkańców była w środę 19 października br. gospodarzem finału.

Finał był okazją do wręczenia nagród dla finalistów  Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego,  zawodów towarzyszących finałowi Sportowego Turnieju Miast i Gmin w Dąbrowie Tarnowskiej. Nasi zawodnicy w zmaganiach piłkarskich zdobyli wysokie drugie miejsce.

 Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

<galeria>

admin dnia 22/10/2016
0 komentarzy · 13 czytań ·Drukuj
Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać
Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą -  nauczać

W podziękowaniu Tobie – Nauczycielu!

Niezwykle uroczystą atmosferą odznaczył się w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To Święto corocznie obchodzone w polskich szkołach i u nas było podziękowaniem dla wszystkich pracowników oświaty za ich trud włożony w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży. Ciepłe słowa uczniowie skierowali szczególnie do nauczycieli, którzy „stoją” najbliżej ucznia, rozwijając jego mądrość i kształcąc szlachetność umysłu. Dzień Edukacji Narodowej zgromadził więc na uroczystej akademii wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów i rodziców.

Dostojne słowa podziękowania i humorystyczne scenki „wyjęte” z naszej szkolnej rzeczywistości były ze strony uczniów przygotowujących akademię ukłonem w stronę niełatwego, ale pięknego nauczycielskiego trudu. Stanowiły wyraz docenienia pracy nauczyciela, który, chcąc „otworzyć” dziecko na wiedzę, musi tchnąć w niego przede wszystkim wiarę w siebie.

W tym samym tonie wypowiedział się o pracy pedagogicznej pan dyrektor Marcin Jarzwiec, który złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta. Przekazał im również życzenia w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego, który w tym roku szkolnym Nagrodą Burmistrza uhonorował troje nauczycieli naszej szkoły – panią wicedyrektor Dorotę Bzdułę, panią Barbarę Kogut i Pana Jerzego Dąbrowę.

Życzenia do nauczycieli skierowała też w swoim przemówieniu Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska.

Bardzo miłym akcentem dzisiejszej akademii, oprócz pięknych uczniowskich słów, były symboliczne kwiaty, jakie nauczycieli otrzymali od uczniów.

Akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Pytki, pani Jadwigi Tabor i pani Lucyny Krzanowskiej zakończyła się recytacją słów Kartezjusza:

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa,

ten może być nauczycielem innych”

<galeria>

admin dnia 22/10/2016
Drukuj
OGNISKO INTEGRACYJNE DLA KLAS IV-VI
OGNISKO INTEGRACYJNE DLA KLAS IV-VI

Dnia 29 września podwórko szkolne zaroiło się od roześmianych dzieci, które chętnie pojawiły się na ognisku integracyjnym dla klas IV-VI.

Wychowawcy klas przygotowali szereg zabaw i konkurencji sportowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.  Sporo uciechy sprawiła im zabawa w ‘Mumię’, która polegała na obwiązaniu wybranych osób papierem toaletowym od stóp po czubek głowy. Było również podawanie i turlanie dyni, szukanie kasztanów i żołędzi na podwórku szkolnym czy  wyścigi z rodzicami. Zwycięzcy byli nagradzani zakupionymi przez komitet rodzicielski słodyczami.

Nad kulinarną stroną imprezy czuwali rodzice, którzy zadbali o idealnie wypieczone kiełbaski i   ziemniaki. Nie zabrakło również domowej roboty  ciasteczek.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za ich obecność i pomoc w przygotowaniu imprezy plenerowej.  Wyborna kuchnia, mnóstwo atrakcji oraz wspaniała pogoda sprawiły, że nikt nie miał ochoty na powrót do domu.

<galeria>

admin dnia 01/10/2016
Drukuj
77. rocznica agresji ZSRR na Polskę
77. rocznica agresji  ZSRR na Polskę

17 września 2016 roku minęła 77. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Podstępna napaść na Polskę w porozumieniu z hitlerowskimi Niemcami była konsekwencją wcześniejszego układu noszącego nazwę pakt Ribbentrop - Mołotow. Sowieci wkraczając na wschodnie tereny Rzeczpospolitej przypieczętowali tym samym czwarty rozbiór Polski.

20 września w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to smutne w dziejach naszego narodu wydarzenie. Uczennice klasy II B Paulina Pyzik, Angelika Rozkuszka i Joanna Kowal, pod kierunkiem pani Iwony Tańskiej i pani Ewy Kijowskiej  przybliżyły społeczności szkolnej tragedię polskiego września 1939 roku. Gimnazjalistki przypomniały najważniejsze wydarzenia związane z agresją Związku Radzieckiego, w tym zbrodnie popełnione na jeńcach wojennych oraz początek gehenny Sybiraków. Podkreśliły, iż 17 września 1939 roku Polsce zadany został cios, którego skutki odczuwały kolejne pokolenia Polaków.

By cieszyć się darem wolności, musimy znać drogę do niej naszego narodu. Zachowujmy i przekazujmy pamięć o tych Polakach, którzy zostali zamordowani pod stalinowskim jarzmem, bo pamięć ta będzie przestrogą dla przyszłych pokoleń.

<galeria>

admin dnia 27/09/2016
Drukuj
Spotkanie wywiadowcze
Spotkanie wywiadowcze

 Dnia 19.09.2016  odbędzie się  zebranie z rodzicami.

                        Godziny zebrania:

                        godz. 15.00:  PSP

                        godz. 16.00:  PG


admin dnia 15/09/2016
Drukuj
INFORMACJA
INFORMACJA

Dnia 30 września 2016 r.  o godzinie 19.00 odbędzie się nabór dzieci z klas III - V na zajęcia taneczne, które będą obejmowały naukę tańców ludowych.  Zapisy odbędą się w Domu Ludowym w Gruszowie Wielkim.

 

admin dnia 06/09/2016
0 komentarzy · 228 czytań ·Drukuj
Słoneczny powrót do Szkoły - Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
Słoneczny powrót do Szkoły -  Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

W radosnych nastrojach powitaliśmy nowy rok szkolny – 2016/2017. 1 września 2016 roku to dzień pełen entuzjazmu i optymizmu uczniów naszej Szkoły, co było miłym przejawem wspomnień minionych wakacji, którymi uczniowie nadal żyją, w czym zupełnie nie przeszkadzał im powrót do szkolnej rzeczywistości. Ponadto radość tę dopełniała piękna słoneczna pogoda. Jednak, jak wymagają obowiązujące zasady, dzień ten musiała cechować też powaga i należny Szkole szacunek. Znalazło to wyraz m.in. w Uroczystej Inauguracji nowego roku szkolnego i poprzedzającej ją Mszy Świętej odprawionej przez księdza Józefa Szczęśniaka, która zgromadziła w murach kościoła liczne grono uczniów, rodziców i nauczycieli.

Po Mszy Świętej, zgromadzonych w sali gimnastycznej, uczniów, nauczycieli, księży i rodziców oraz pracowników Szkoły serdecznie przywitał pan dyrektor Marcin Jarzwiec, życząc wszystkim, aby , tkwiący w nich wakacyjny entuzjazm, znalazł wyraz w owocnej uczniowskiej i nauczycielskiej pracy. Szczególne słowa pan dyrektor skierował do „nowych uczniów” - klasy I Szkoły Podstawowej i klasy I Gimnazjum, którzy progi naszej Szkoły przekroczyli po raz pierwszy. Bardzo ciepło zwrócił się też do przedszkolaków, którzy będą uczęszczać do nowo utworzonego w tym roku szkolnym w naszej placówce oddziału przedszkolnego, który, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, utworzył na prośbę rodziców dzieci z Gruszowa Wielkiego i Sutkowa.

Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrał nasz gość – przedstawiciel samorządu Dąbrowy Tarnowskiej Wiceburmistrz pan Stanisław Ryczek , który, w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego, przekazał dyrekcji, nauczycielom i uczniom naszej Szkoły życzenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym oraz odwagi w podejmowaniu trudnych wyzwań związanych z uczeniem się i nauczaniem.

Ważnym elementem akademii było ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej, którzy w ten sposób stali się członkami naszej społeczności uczniowskiej.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wspomnienia 1 września 1939 roku – wybuchu II wojny światowej, co, ze względu na jej tragiczne skutki dla Polski, Europy i świata, uczciliśmy minutą ciszy.

W akademii nie zabrakło też głosu uczniów, żegnających minione wakacje i witających nowy rok szkolny. Uwieńczeniem Uroczystego Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego był symboliczny PIERWSZY DZWONEK, którego głos uświadomił nam, że znów „wchodzimy” do szkolnej rzeczywistości i uczniów oraz nauczycieli czeka czas ciężkiej wytężonej pracy.

DRODZY UCZNIOWIE!

Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim życzą Wam siły i wytrwałości w „zmaganiach z nauką” oraz sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

PORA CHWYCIĆ WIATR W ŻAGLE I TRZYMAĆ WŁAŚCIWIE OBRANY KURS!

POWODZENIA!

<galeria>

admin dnia 04/09/2016
0 komentarzy · 246 czytań ·Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS