27/09/2016
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Spotkanie wywiadowcze
Spotkanie wywiadowcze

 Dnia 19.09.2016  odbędzie się  zebranie z rodzicami.

                        Godziny zebrania:

                        godz. 15.00:  PSP

                        godz. 16.00:  PG


admin dnia 15/09/2016
1 komentarz · 35 czytań ·Drukuj
INFORMACJA
INFORMACJA

Dnia 30 września 2016 r.  o godzinie 19.00 odbędzie się nabór dzieci z klas III - V na zajęcia taneczne, które będą obejmowały naukę tańców ludowych.  Zapisy odbędą się w Domu Ludowym w Gruszowie Wielkim.

 

 

 

 

admin dnia 06/09/2016
0 komentarzy · 110 czytań ·Drukuj
Słoneczny powrót do Szkoły - Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
Słoneczny powrót do Szkoły -  Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

W radosnych nastrojach powitaliśmy nowy rok szkolny – 2016/2017. 1 września 2016 roku to dzień pełen entuzjazmu i optymizmu uczniów naszej Szkoły, co było miłym przejawem wspomnień minionych wakacji, którymi uczniowie nadal żyją, w czym zupełnie nie przeszkadzał im powrót do szkolnej rzeczywistości. Ponadto radość tę dopełniała piękna słoneczna pogoda. Jednak, jak wymagają obowiązujące zasady, dzień ten musiała cechować też powaga i należny Szkole szacunek. Znalazło to wyraz m.in. w Uroczystej Inauguracji nowego roku szkolnego i poprzedzającej ją Mszy Świętej odprawionej przez księdza Józefa Szczęśniaka, która zgromadziła w murach kościoła liczne grono uczniów, rodziców i nauczycieli.

Po Mszy Świętej, zgromadzonych w sali gimnastycznej, uczniów, nauczycieli, księży i rodziców oraz pracowników Szkoły serdecznie przywitał pan dyrektor Marcin Jarzwiec, życząc wszystkim, aby , tkwiący w nich wakacyjny entuzjazm, znalazł wyraz w owocnej uczniowskiej i nauczycielskiej pracy. Szczególne słowa pan dyrektor skierował do „nowych uczniów” - klasy I Szkoły Podstawowej i klasy I Gimnazjum, którzy progi naszej Szkoły przekroczyli po raz pierwszy. Bardzo ciepło zwrócił się też do przedszkolaków, którzy będą uczęszczać do nowo utworzonego w tym roku szkolnym w naszej placówce oddziału przedszkolnego, który, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, utworzył na prośbę rodziców dzieci z Gruszowa Wielkiego i Sutkowa.

Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrał nasz gość – przedstawiciel samorządu Dąbrowy Tarnowskiej Wiceburmistrz pan Stanisław Ryczek , który, w imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego, przekazał dyrekcji, nauczycielom i uczniom naszej Szkoły życzenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym oraz odwagi w podejmowaniu trudnych wyzwań związanych z uczeniem się i nauczaniem.

Ważnym elementem akademii było ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej, którzy w ten sposób stali się członkami naszej społeczności uczniowskiej.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wspomnienia 1 września 1939 roku – wybuchu II wojny światowej, co, ze względu na jej tragiczne skutki dla Polski, Europy i świata, uczciliśmy minutą ciszy.

W akademii nie zabrakło też głosu uczniów, żegnających minione wakacje i witających nowy rok szkolny. Uwieńczeniem Uroczystego Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego był symboliczny PIERWSZY DZWONEK, którego głos uświadomił nam, że znów „wchodzimy” do szkolnej rzeczywistości i uczniów oraz nauczycieli czeka czas ciężkiej wytężonej pracy.

DRODZY UCZNIOWIE!

Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim życzą Wam siły i wytrwałości w „zmaganiach z nauką” oraz sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

PORA CHWYCIĆ WIATR W ŻAGLE I TRZYMAĆ WŁAŚCIWIE OBRANY KURS!

POWODZENIA!

<galeria>

admin dnia 04/09/2016
0 komentarzy · 65 czytań ·Drukuj
INFORMACJA
INFORMACJA

Porządek rozpoczęcia roku szkolnego 2016/17:

8. 30 - zbiórka na przystankach autobusowych

9.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Gruszowie Wielkim

10.00 - rozpoczęcie roku szkolnego w ZSPiG

 

 

admin dnia 29/08/2016
0 komentarzy · 87 czytań ·Drukuj
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

TAM SIĘGAJ, GDZIE WZROK NIE SIĘGA,

ŁAM ,CZEGO ROZUM NIE ZŁAMIE:

MŁODOŚCI! (...)”

 

 

24 czerwca 2016 roku to dzień oczekiwany przede wszystkim przez uczniów, gdyż właśnie kończył on rok szkolny 2015/2016. W naszej szkole rozpoczęliśmy go uroczyście Mszą Świętą, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Józef Szczęśniak i w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po Mszy Świętej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego 2015/2016, które miało miejsce w budynku naszej szkoły. Po przywitaniu wszystkich zebranych pan dyrektor Marcin Jarzwiec poprosił poczty sztandarowe Gimnazjum i Szkoły Podstawowej o przekazanie sztandarów uczniom, którzy od przyszłego roku szkolnego będą mieli zaszczyt należeć do pocztów sztandarowych. W następnej kolejności wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Był to niezwykle doniosły moment uroczystości, gdyż cała społeczność szkolna zobaczyła tych, z których można czerpać przykład właściwego zachowania i wytrwałego dążenia do celu, jakim jest jak najwyższa średnia ocen na świadectwie.

Następnie głos zabrali tegoroczni absolwenci – uczniowie klas trzecich Gimnazjum, którzy w swoim wystąpieniu podkreślili, iż kończą pewien etap swojego życia, czas bardzo ważny, gdyż nauka w gimnazjum była dla nich nie tylko czasem zdobywania wiedzy, ale także okresem poszukiwania własnej tożsamości, budowania relacji koleżeńskich i budowania własnego systemu wartości, z którym wchodzą w kolejny etap życia. Absolwenci, w pełnych ciepła i wzruszających słowach, podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom za to, że pozwolili im dopłynąć do „kolejnego brzegu” wieńczącego niełatwe, pełne doświadczeń zmagania z nauką, z własnymi słabościami, ale też bogate w młodzieńczy optymizm, zapał i entuzjazm. Podziękowali za okazane im zaufanie i wiarę w to, że oni jako młodzi ludzie w swoim młodzieńczym entuzjazmie potrafią pokonywać wiele przeciwności i osiągać wymarzone cele. Zapewnili, że nie zapomną, że zawsze będą pamiętać. Jako wyraz swojej wdzięczności wręczyli nauczycielom symboliczne kwiaty.

Po nich wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy, w przygotowanym montażu słowno- muzycznym, wypowiedzieli i wyśpiewali radość spowodowaną kończącym się rokiem szkolnym i nadejściem upragnionego wakacyjnego wypoczynku. Nie zabrakło więc wesołych słów, dźwięków gitary i biwakowych piosenek, którym, w niezwykle radosny sposób, wtórował chór szkolny. Swoje zaangażowanie w występ subtelnie podkreśliły też odpowiedzialne za jego przygotowanie uczące – pani Katarzyna Partyńska i pani Lucyna Krzanowska. Pierwsza z nich, grając na gitarze, druga zaś na skrzypcach. Gratulujemy uczniom i nauczycielom wspaniałego występu.

Uwieńczeniem akademii był, ostatni w tym roku, szkolny dzwonek obwieszczający „KONIEC NAUKI”, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.

Drodzy Absolwenci! Kroczcie śmiało przed siebie, w swoich dążeniach nie zniechęcajcie się tym, że czasem trzeba zejść z wybranej przez siebie drogi. Nieście w sobie mądrość i radość! Powodzenia!

Drodzy Uczniowie! Dyrekcja oraz Nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim życzą Wam wspaniałych, pełnych słońca i przygód WAKACJI.

Do zobaczenia we wrześniu.

<galeria>

admin dnia 29/06/2016
Drukuj
Piknik rodzinny !
Piknik rodzinny !

19 czerwca na placu szkolnym odbył się Piknik Rodzinny. Zabawę rozpoczęli uczniowie klas I-III wspaniałym występem dla rodziców. Widzowie usłyszeli piękne wiersze i piosenki przygotowane przez przedszkolaków i ich starszych kolegów z klasy  pierwszej i drugiej. Trzecioklasiści zaprezentowali scenki z życia rodzinnego zatytułowane „ Rozmowy mam” i „Nasi biedni tatusiowie” .Każda mamusia otrzymała bukiet kwiatów i serduszko – symbole wdzięczności i miłości.

Następnie wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie mogli wybierać wśród wielu atrakcji. Najbardziej oblegane były ogromna zjeżdżalnia i dmuchany zamek. W przerwie maluchy próbowały cukrowej waty, kosztowały też słodkich pyszności przygotowanych przez rodziców. Mamy upiekły wspaniałe ciasta i ciasteczka. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych kiełbasek pieczonych na grilu.  Dodatkowym, kolorowym urozmaiceniem niedzielnego popołudnia było malowanie twarzy.

Starsi uczniowie brali udział w licznych konkursach i quizach. Trzeba było wykazać się umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi, wiedzą sportową i zręcznościową. Zwycięzcy stanęli na podium. Medale wręczył uroczyście dyrektor szkoły, pan Marcin Jarzwiec.

Można było też spróbować swoich sił w „Zumbie ”prowadzonej przez profesjonalne instruktorki. Uczestnicy spotkania korzystali z porad dietetyka. Pani Aleksandra Czochara promowała zdrowy styl życia i zachęcała do większej aktywności fizycznej. Okazją do tego były liczne konkurencje sportowe przygotowane dla dzieci i rodziców.

Wspaniała pogoda ,zaangażowanie dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów sprawiły, że piknik na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

<galeria>

admin dnia 23/06/2016
1 komentarz · 188 czytań ·Drukuj
Małe serduszko za wielkie serce na IV Gali Wolontariatu w Tarnowie
Małe serduszko za wielkie serce na IV Gali Wolontariatu w Tarnowie

Dnia 15 czerwca 2016 r. na IV Gali Wolontariatu zorganizowanej w Szkolnym Centrum Wolontariatu EMPATIA w Zespole Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w postaci Brązowego Serduszka  za szczególne zaangażowanie w pracę wolontariacką  na rzecz budowy Hospicjum Via Spei w Tarnowie.

Akcję tę Szkolne  Centrum Wolontariatu  w Zespole Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie od kilku lat prowadzi we współpracy z Fundacją Kromka Chleba. W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w tę akcję, prowadząc zbiórkę pieniędzy na rzecz Hospicjum Via Spei, za co symbolicznie została nagrodzona tymże  małym Brązowym Serduszkiem.

Ponadto uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Lucyny Krzanowskiej przygotowali oprawę muzyczną, którą uświetnili tę właśnie IV Galę Wolontariatu, co jest dla nas dużym zaszczytem.

Uczniowie przy akompaniamencie fortepianu  z towarzyszeniem skrzypiec  wykonali ”Hymn o  miłości” Św. Pawła, czym podkreślili pełnię i sens pracy wolontariackiej.

<galeria>

admin dnia 22/06/2016
1 komentarz · 225 czytań ·Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS