28/08/2016
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

TAM SIĘGAJ, GDZIE WZROK NIE SIĘGA,

ŁAM ,CZEGO ROZUM NIE ZŁAMIE:

MŁODOŚCI! (...)”

 

 

24 czerwca 2016 roku to dzień oczekiwany przede wszystkim przez uczniów, gdyż właśnie kończył on rok szkolny 2015/2016. W naszej szkole rozpoczęliśmy go uroczyście Mszą Świętą, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Józef Szczęśniak i w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po Mszy Świętej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego 2015/2016, które miało miejsce w budynku naszej szkoły. Po przywitaniu wszystkich zebranych pan dyrektor Marcin Jarzwiec poprosił poczty sztandarowe Gimnazjum i Szkoły Podstawowej o przekazanie sztandarów uczniom, którzy od przyszłego roku szkolnego będą mieli zaszczyt należeć do pocztów sztandarowych. W następnej kolejności wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Był to niezwykle doniosły moment uroczystości, gdyż cała społeczność szkolna zobaczyła tych, z których można czerpać przykład właściwego zachowania i wytrwałego dążenia do celu, jakim jest jak najwyższa średnia ocen na świadectwie.

Następnie głos zabrali tegoroczni absolwenci – uczniowie klas trzecich Gimnazjum, którzy w swoim wystąpieniu podkreślili, iż kończą pewien etap swojego życia, czas bardzo ważny, gdyż nauka w gimnazjum była dla nich nie tylko czasem zdobywania wiedzy, ale także okresem poszukiwania własnej tożsamości, budowania relacji koleżeńskich i budowania własnego systemu wartości, z którym wchodzą w kolejny etap życia. Absolwenci, w pełnych ciepła i wzruszających słowach, podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom za to, że pozwolili im dopłynąć do „kolejnego brzegu” wieńczącego niełatwe, pełne doświadczeń zmagania z nauką, z własnymi słabościami, ale też bogate w młodzieńczy optymizm, zapał i entuzjazm. Podziękowali za okazane im zaufanie i wiarę w to, że oni jako młodzi ludzie w swoim młodzieńczym entuzjazmie potrafią pokonywać wiele przeciwności i osiągać wymarzone cele. Zapewnili, że nie zapomną, że zawsze będą pamiętać. Jako wyraz swojej wdzięczności wręczyli nauczycielom symboliczne kwiaty.

Po nich wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy, w przygotowanym montażu słowno- muzycznym, wypowiedzieli i wyśpiewali radość spowodowaną kończącym się rokiem szkolnym i nadejściem upragnionego wakacyjnego wypoczynku. Nie zabrakło więc wesołych słów, dźwięków gitary i biwakowych piosenek, którym, w niezwykle radosny sposób, wtórował chór szkolny. Swoje zaangażowanie w występ subtelnie podkreśliły też odpowiedzialne za jego przygotowanie uczące – pani Katarzyna Partyńska i pani Lucyna Krzanowska. Pierwsza z nich, grając na gitarze, druga zaś na skrzypcach. Gratulujemy uczniom i nauczycielom wspaniałego występu.

Uwieńczeniem akademii był, ostatni w tym roku, szkolny dzwonek obwieszczający „KONIEC NAUKI”, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.

Drodzy Absolwenci! Kroczcie śmiało przed siebie, w swoich dążeniach nie zniechęcajcie się tym, że czasem trzeba zejść z wybranej przez siebie drogi. Nieście w sobie mądrość i radość! Powodzenia!

Drodzy Uczniowie! Dyrekcja oraz Nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim życzą Wam wspaniałych, pełnych słońca i przygód WAKACJI.

Do zobaczenia we wrześniu.

<galeria>

admin dnia 29/06/2016
Drukuj
Piknik rodzinny !
Piknik rodzinny !

19 czerwca na placu szkolnym odbył się Piknik Rodzinny. Zabawę rozpoczęli uczniowie klas I-III wspaniałym występem dla rodziców. Widzowie usłyszeli piękne wiersze i piosenki przygotowane przez przedszkolaków i ich starszych kolegów z klasy  pierwszej i drugiej. Trzecioklasiści zaprezentowali scenki z życia rodzinnego zatytułowane „ Rozmowy mam” i „Nasi biedni tatusiowie” .Każda mamusia otrzymała bukiet kwiatów i serduszko – symbole wdzięczności i miłości.

Następnie wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie mogli wybierać wśród wielu atrakcji. Najbardziej oblegane były ogromna zjeżdżalnia i dmuchany zamek. W przerwie maluchy próbowały cukrowej waty, kosztowały też słodkich pyszności przygotowanych przez rodziców. Mamy upiekły wspaniałe ciasta i ciasteczka. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych kiełbasek pieczonych na grilu.  Dodatkowym, kolorowym urozmaiceniem niedzielnego popołudnia było malowanie twarzy.

Starsi uczniowie brali udział w licznych konkursach i quizach. Trzeba było wykazać się umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi, wiedzą sportową i zręcznościową. Zwycięzcy stanęli na podium. Medale wręczył uroczyście dyrektor szkoły, pan Marcin Jarzwiec.

Można było też spróbować swoich sił w „Zumbie ”prowadzonej przez profesjonalne instruktorki. Uczestnicy spotkania korzystali z porad dietetyka. Pani Aleksandra Czochara promowała zdrowy styl życia i zachęcała do większej aktywności fizycznej. Okazją do tego były liczne konkurencje sportowe przygotowane dla dzieci i rodziców.

Wspaniała pogoda ,zaangażowanie dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów sprawiły, że piknik na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

<galeria>

admin dnia 23/06/2016
0 komentarzy · 124 czytań ·Drukuj
Małe serduszko za wielkie serce na IV Gali Wolontariatu w Tarnowie
Małe serduszko za wielkie serce na IV Gali Wolontariatu w Tarnowie

Dnia 15 czerwca 2016 r. na IV Gali Wolontariatu zorganizowanej w Szkolnym Centrum Wolontariatu EMPATIA w Zespole Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w postaci Brązowego Serduszka  za szczególne zaangażowanie w pracę wolontariacką  na rzecz budowy Hospicjum Via Spei w Tarnowie.

Akcję tę Szkolne  Centrum Wolontariatu  w Zespole Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie od kilku lat prowadzi we współpracy z Fundacją Kromka Chleba. W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w tę akcję, prowadząc zbiórkę pieniędzy na rzecz Hospicjum Via Spei, za co symbolicznie została nagrodzona tymże  małym Brązowym Serduszkiem.

Ponadto uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Lucyny Krzanowskiej przygotowali oprawę muzyczną, którą uświetnili tę właśnie IV Galę Wolontariatu, co jest dla nas dużym zaszczytem.

Uczniowie przy akompaniamencie fortepianu  z towarzyszeniem skrzypiec  wykonali ”Hymn o  miłości” Św. Pawła, czym podkreślili pełnię i sens pracy wolontariackiej.

<galeria>

admin dnia 22/06/2016
0 komentarzy · 148 czytań ·Drukuj
Uczennica naszego Gimnazjum uzyskuje międzynarodowy certyfikat z języka niemieckiego
Uczennica naszego Gimnazjum uzyskuje międzynarodowy certyfikat z języka niemieckiego

Od 2013 roku uczniowie z Tarnowa i regionu tarnowskiego mają możliwość uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów Instytutu Goethego. Certyfikaty rozpowszechnione zostały między innymi dzięki działalności Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego mieszczącego się przy XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie, które od 8 lat organizuje ponadregionalny konkurs języka niemieckiego dla gimnazjalistów „Fit in Deutsch” zachęcając do uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów. Laureaci konkursu rokrocznie otrzymują stypendia egzaminacyjne Instytutu Goethego.

W tym roku 14 maja 2016 r. ponad 70 uczniów z całego regionu pod okiem certyfikowanych egzaminatorów Instytutu Goethego przystąpili do egzaminów z języka niemieckiego.  Taka liczba uczniów to dotychczasowy rekord i świadczy o wysokim poziomie nauczania języka niemieckiego. Wszyscy uczniowie zdali  egzamin, a większość, bo  ponad 70% uzyskała ocenę bardzo dobrą.

Od roku 2015 egzaminy organizowane są w Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W budynku PWSZ uczniowie powitani zostali przez Panią dr Joannę Gracę, Dyrektor Instytutu Humanistycznego, która wspiera wszystkie działania na rzecz promocji języka niemieckiego w regionie. Centrum powstało w związku z coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, pragnących uzyskiwać międzynarodowe certyfikaty na poziomie A1, A2 i B1. Certyfikaty są potwierdzeniem konkretnych, praktycznych umiejętności językowych, motywują i zachęcają do dalszej nauki języka.

 Uczennica naszego gimnazjum, Patrycja Bielat,  uzyskała 56 punktów na 60 możliwych i otrzymała certyfikat z oceną bardzo dobrą. Gratulujemy Patrycji  bardzo wysokiego wyniku oraz zachęcamy innych uczniów do zdobywania certyfikatów na coraz to wyższych poziomach.

<galeria>

admin dnia 20/06/2016
0 komentarzy · 165 czytań ·Drukuj
JUBILEUSZ 125 - LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRUSZOWIE WIELKIM
JUBILEUSZ 125 - LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRUSZOWIE WIELKIM

Szkoła jak wielki pomnik z kamienia,

co śnił się kiedyś w śmiałych marzeniach.

Tu tysiącletnia mowa ojczysta

wśród białych murów nową ma przystań.

Słowa jak dęby szumią wiekowe,

                                                    o tym co dawne, o tym co nowe.”

 

8 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim uroczyście obchodzono 125 - lecie jej powstania.

Obchody rozpoczęto Mszą Świętą, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Józef Szczęśniak. Oficjalna część uroczystości miała miejsce w budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy Szkoły rodzice i uczniowie.

Uroczystość swoją obecnością uświetniło, jak wspomniano wcześniej, wielu gości reprezentujących władze gminne, oświatowe, instytucje kultury,urzędy, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska, emerytowani nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, Parafie oraz osoby przyjazne tejże szkole. Oto oni:

 • Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Pan Krzysztof Kaczmarski,

 • Wiceburmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Pan Stanisław Ryczek,

 • Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Pan Jacek Sarat,

 • Emerytowana Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim Pani Maria Maciąg,

 • Radna Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej i Sołtys Gruszowa Wielkiego Pani Józefa Taraska,

 • Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Pan Stanisław Początek,

 • Dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Bogusława Molak,

 • Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Jadwiga Kusior,

 • Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Pan Paweł Chojnowski,

 • Dyrektor ZOSiP w Dąbrowie Tarnowskiej Pan Marian Gajda,

 • Emerytowany Dyrektor ZOSiP w Dąbrowie Tarnowskiej Pan Jan Sosin,

 • Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska: Pani Anna Fido, Pani Agata Leżoń, Pani Teresa Dąbrowa, Pani Beata Kuta, Pan Dariusz Węglowski, Pan Bogusław Marek, Pan Andrzej Milewski,

 • Dyrektorzy Gimnazjów z Dąbrowy Tarnowskiej: Pan Krzysztof Krakowski, Pan Paweł Golemo,

 • Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych: Pan Jan Kilian, Pani Agnieszka Ruta,

 • Proboszcz Parafii w Gruszowie Wielkim Ksiądz Józef Szczęśniak i Proboszcz Parafii Smęgorzów Ksiądz Bogdan Więcek,

 • Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Węgiel,

 • Pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Janina Lichorobiec,

 • zawsze wspierająca i przyjazna Szkole mieszkanka Gruszowa Wielkiego Pani Janina Sokołowska.

Po uroczystym rozpoczęciu Święta Szkoły i przywitaniu gości, nauczycieli, rodziców i uczniów pan dyrektor Marcin Jarzwiec wygłosił przemówienie będące rysem historycznym oświaty w Gruszowie Wielkim, której początki sięgają roku 1891. W długoletniej historii szkolnictwa w tej miejscowości podkreślił najważniejsze wydarzenia, instytucje i osoby, dzięki którym istnieje szkoła w obecnym kształcie. Zwrócił uwagę na starania zmierzające do wybrania przez Szkołę patrona, których uwieńczeniem było Nadanie Szkole Imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10 października 2011 roku. Pan dyrektor skierował słowa podziękowania do władz gminnych, oświatowych, byłych dyrektorów Szkoły Podstawowej, jej byłych i obecnych nauczycieli oraz rodziców, których wsparcie i działania na rzecz oświaty są nieocenione.

Uroczystość swoim wystąpieniem uświetnił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, który podkreślił doniosłą rolę Szkoły w środowisku lokalnym, zwrócił uwagę na rozwój placówki odpowiadający wymogom obecnych czasów. Nie zapomniał też o tych, którzy zapisali piękne karty 125-letniej historii Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim.

Przemówienie wygłosił również Pan Stanisław Początek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej – były wieloletni Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Jako ten, który wpisuje się w historię Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, docenił wielki wkład Gminy w rozwój placówki, wspomniał dyrektorów Szkoły, którzy pełnili tę funkcję przez wiele lat. Podziękował dyrekcji i gronu pedagogicznemu za ich trudną, ale ważną pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Następnie głos zabrała Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego Pani Józefa Taraska, której wystąpienie skupiło się na działaniach Szkoły w środowisku lokalnym, na pielęgnowaniu tradycji i ideałów związanych z jej patronem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim.

W trakcie trwania uroczystości na ręce dyrektora Szkoły Pana Marcina Jarzwieca zostały złożone gratulacje i podziękowania z okazji Jubileuszu 125-lecia. Pierwsze z nich złożył Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, który, w imieniu Samorządu Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska, serdecznie gratulował Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom tak pięknego Święta. Życzył też Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, aby, podjęte przez nich wielkie dzieło wychowania i kształtowania umysłów dzieci i młodzieży, zawsze dawało satysfakcję i radość.

Z okazji Jubileuszu odczytane też zostały gratulacje i słowa uznania dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i całej Społeczności Szkolnej od Posła na Sejm RP Pana Wiesława Krajewskiego. Pan Poseł życzył jednocześnie sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej na dalsze lata działalności edukacyjnej i pedagogicznej.

Nastąpiło też podsumowanie działań prowadzonych na terenie Szkoły związanych z Jubileuszem oraz Świętem Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym pan dyrektor Marcin Jarzwiec wymienił zorganizowane w szkole konkursy – Konkurs Językowy „Poliglota” dla Gimnazjów Powiatu Dąbrowskiego, Konkurs Literacki dla Gimnazjów Powiatu Dąbrowskiego i Gimnazjów imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małopolsce, Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych z Gminy Dąbrowa Tarnowska, Bieg Wyszyńskiego dla Szkół Podstawowych z Gminy Dąbrowa Tarnowska, Szkolny Konkurs Plastyczny.

Uwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim pod kierunkiem pani Barbary Kogut, pani Lucyny Krzanowskiej, pani Katarzyny Doktór i pani Elżbiety Kaczochy. Miała ona formę „rozmowy pokoleniowej”, będącej zetknięciem pięknego sentymentalnego wspomnienia związanego z historią Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim z głosem młodego pokolenia współczesnej Szkoły. „Rozmowę” tę wzbogacały utwory poetyckie podkreślające, iż w kształceniu młodego pokolenia i rozwijaniu współczesnej oświaty nie można zapomnieć o przeszłości, dającej podstawę do kształtowania wielu ważnych ponadczasowych wartości, że szkoła to połączenie przyszłości z czasem minionym. Symbolem tego połączenia były białe kamienie złożone przez uczniów przy obrazie będącym wizerunkiem Szkoły. Wzniosłości dodała jej też piękna oprawa muzyczna w wykonaniu kwartetu skrzypcowego oraz chóru szkolnego. Akcentem tanecznym zaznaczyły się, wykonane przez uczniów klasy IV, oberek i walc.

Na zakończenie uroczystości, goście oraz wszyscy jej uczestnicy mogli obejrzeć ekspozycje prac skupiających się wokół historii Szkoły, jej działalności i osiągnięć oraz oddających koloryt Gruszowa Wielkiego.

<galeria>

admin dnia 12/06/2016
1 komentarz · 160 czytań ·Drukuj
Wyniki IV Edycji Konkursu Literackiego MIŁOŚĆ NIGDY NIE USTAJE
Wyniki IV Edycji Konkursu Literackiego MIŁOŚĆ NIGDY NIE USTAJE

2 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty KONKURS LITERACKI DLA GIMNAZJÓW POWIATU DĄBROWSIEGO I GIMNAZJÓW IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W MAŁOPOLSCE

Celem IV edycji konkursu organizowanego przez nasze gimnazjum było zachęcenie młodego pokolenia do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Hasło tegorocznych zmagań brzmiało: „MIŁOŚĆ NIGDY NIE USTAJE”. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski oraz Biskup Tarnowski J.E. Ksiądz biskup Andrzej Jeż.

Ze względu na dużą liczbę nadesłanych prac literackich i ich wysoki poziom jury konkursowe przyznało po dwa równorzędne miejsca oraz kilka wyróżnień.

Oto wyniki literackich zmagań:

I miejsce – Sylwia Sołtys – Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Radgoszczy

(opiekun p. Olga Juras – Makuch)

I miejsce ex aequo – Agnieszka Noga – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Mędrzechowie

(opiekun p. Monika Rachmaciej)

II miejsce – Kamila Trybała – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Białce

(opiekun p. Magdalena Smyrak - Bogdan)

II miejsce ex aequo – Zuzanna Kupiec - Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II

w Radgoszczy (opiekun p. Maria Burzec)

III miejsce – Renata Pietrzak – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kasinie Wielkiej (opiekun p. Marcin Kowalski)

III miejsce ex aequo – Szymon Starzyk - Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Mędrzechowie

(opiekun p. Monika Rachmaciej)

Wyróżnienia:

Kamila Fido – Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej (opiekun p. Lucyna Chojnowska)

Mariola Zadara - Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tokarni (opiekun p. Anna Pasiowiec)

Faustyna Hamowska – Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej (opiekun p. Małgorzata Sacha)

Aneta Tekielak – Publiczne Gimnazjum nr 3 im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim (opiekun p. Katarzyna Doktór)

Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom gratulujemy!

Dyrekcja Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim oraz organizatorzy Konkursu  Literackiego – p. Katarzyna Doktór i p. Elżbieta Kaczocha serdecznie dziękują  wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do tegorocznych zmagań.

 

admin dnia 03/06/2016
0 komentarzy · 154 czytań ·Drukuj
VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

1 czerwca 2016r. odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.
Celem konkursu jest od lat rozwijanie naturalnej potrzeby ekspresji twórczej uczniów oraz ich talentów muzycznych w dziedzinie śpiewu w repertuarze anglojęzycznym, a także radość płynąca z obcowania z muzyką.

W eliminacjach konkursowych VIII edycji wzięło udział 18 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina i Gruszowa.

Nasze gimnazjum reprezentowały dwa zespoły, Wiktoria i Aleksandra Węgiel w piosence ‘Love yourself’ J. Biebera oraz Patrycja Rzeźnik i Patrycja Drabik w piosence ‘Jar of hearts’ Ch. Peri. Uczennicom akompaniowali na skrzypcach Joanna Frączek oraz Szymon Kijowski.

<galeria>

admin dnia 03/06/2016
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS