26/04/2017
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Już drugi raz nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej 'Złotówka na budowę Hospicjum Via Spei w Tarnowie'
Już drugi raz nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej  'Złotówka na budowę Hospicjum Via Spei w Tarnowie'

Uczniowie naszej szkoły- zwłaszcza pierwszaki i uczniowie klasy czwartej  szczególnie zaangażowali się w akcję charytatywną „Złotówka na budowę Hospicjum w Tarnowie”, której celem była zbiórka pieniędzy na budowę stacjonarnego hospicjum w Tarnowie. Organizatorem akcji było Centrum Wolontariatu ,,Empatia” działające przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz Fundacja ,,Kromka chleba”. Akcję wspiera Jego Ekscelencja Biskup Tarnowski Andrzej Jeż i Kuratorium Oświaty w  Krakowie – Delegatura w Tarnowie. Przedstawiciel wolontariatu przekazał  zaplombowaną puszkę, do której uczniowie i nauczyciele ZSPiG  wrzucali ,,przysłowiową” złotówkę.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w przeprowadzenie po raz kolejny akcji i  złożenie darowizny. Doceniamy Waszą  wrażliwość na potrzeby nieuleczalnie chorych oraz  chęć ofiarowania pomocy.

<galeria>

admin dnia 24/04/2017
Drukuj
Wycieczka do DDK-u na "ZAJĄCZKOWE niespodzianki"
Wycieczka do DDK-u na "ZAJĄCZKOWE niespodzianki"

6 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy pierwszej i dzieci z oddziału przedszkolnego  wybrały się do DDK-u na spektakl: "Zajączkowe niespodzianki", wystawiany przez aktorów z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. 

Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały walkę Wiosny i Zimy oraz  zmiany zachodzące w budzącej się do życia przyrodzie.Przygody zajączka Kicusia bardzo rozbawiły wszystkich oglądających, zaś świąteczne jajko wprowadziło maluchy w nastrój nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Szczególne emocje wywołało pojawienie się naszych kolegów na scenie. Maja Zbierzkowska i Filip Rokita składali Kicusiowi świąteczne życzenia. Pierwszaki i przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w widowisku - śpiewały, tańczyły i radośnie reagowały na zwroty akcji, zwłaszcza, że efekty świetlne , muzyka i wspólne zabawy z aktorami silnie pobudzały wyobraźnię.

<galeria>

admin dnia 21/04/2017
0 komentarzy · 15 czytań ·Drukuj
Świąteczna Akcja: Stroik dla Dzieciaczka!
Świąteczna Akcja: Stroik dla Dzieciaczka!

W kwietniu, przed świętami, z myślą o naszych przyjaciołach z OWR w Sutkowie zorganizowano w naszej szkole akcję: Świąteczny Stroik dla Dzieciaczka –koordynatorem była p. D. Bzduła. Celem tego przedsięwzięcia  było niesienie pomocy dzieciom z OWR. Uczniowie ZSPiG w Gruszowie Wielkim pod kierunkiem nauczycieli: p.E. Kaczochy,p. L. Krzanowskiej i p. L. Parkosz  przygotowali stroiki świąteczne i piękne pisanki, które zostały przekazane 10 kwietnia 2017 r. dyrektorowi OWR w Sutkowie  panu Marcinowi Grabce, na kiermasz wielkanocny organizowany przez Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej. Dochód uzyskany ze sprzedaży stroików i pisanek przeznaczony zostanie na potrzeby OWR w Sutkowie.

Pamiętajmy o tym, że zawsze są osoby potrzebujące pomocy, szczególnie zaś dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję, za okazaną życzliwość i pomysłowe prace plastyczne.

<galeria>

admin dnia 21/04/2017
0 komentarzy · 19 czytań ·Drukuj
Teatralne spotkanie z 'talią'- uczniowie naszego gimnazjum widzami spektaklu 'Chory z urojenia' w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Teatralne spotkanie z 'talią'- uczniowie naszego gimnazjum widzami spektaklu 'Chory z urojenia' w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

To był niezwykły, pełen artystycznych wrażeń dzień! 11 kwietnia 2017 roku w pamięci  grupy uczniów naszego gimnazjum zapisał się jako dzień spotkania z muzą komedii, której  postać przybrała zabawna sztuka Moliera pt. „Chory z urojenia” w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego.    Ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli – p. Iwony Tańskiej, p. Katarzyny Doktór, p. Lucyny Krzanowskiej i p. Ewy Kijowskiej  wzięła udział w wycieczce do Krakowa, której celem było przede wszystkim uczestnictwo w komediowym spektaklu wyreżyserowanym na podstawie sztuki znanego uczniom siedemnastowiecznego francuskiego komediopisarza.

Wizytę w teatrze poprzedziło zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, które wspaniale rozpoczęło nasz pobyt  w tym    magicznym mieście. Śladów naszej  narodowej historii, architektury i sztuki szukaliśmy też, będąc w Kościele Mariackim oraz w krakowskich Sukiennicach. Mimo, iż zabytki Krakowa są naszym uczniom znane i „ miasto królów” odwiedzali oni nie po raz pierwszy, niezwykłość miejsca utwierdziła ich w przekonaniu , że warto tu wracać, aby poczuć  magię i niepowtarzalność jednego z najpiękniejszych polskich miast. 

Kolejny i najważniejszy etap naszej wycieczki to właśnie wizyta w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Wprowadzeniem w atmosferę teatru było jego zwiedzanie oraz poznanie historii tego dostojnego miejsca.  Po ciekawej prelekcji przewodnika, który przybliżył nam historię oraz idee istnienia krakowskiego teatru, uczniowie stali się świadomi, iż obejrzą spektakl na jednej z najważniejszych i najbardziej zasłużonych polskich scen, a gmach, w którym się znajdują, jest zaliczany do najsłynniejszych zabytków architektonicznych w Europie. O godzinie 19.00 zasiedliśmy więc na widowni, aby obejrzeć przezabawną komedię Moliera: „Chory z urojenia” i rozbudzić w sobie zamiłowanie do teatru. Nie zawiedliśmy się!  Dzięki zabawnym kreacjom aktorskim wraz z całą widownią „bawiliśmy się” wspaniale i szybko „weszliśmy” w istniejącą na scenie rzeczywistość. Nie można nie wspomnieć, że ulubionym bohaterem widzów (w tym również naszych uczniów) był Argan, którego postać kreował znany aktor Andrzej Grabowski.

To był ważny dzień! Dlaczego?...... Już podczas trwania spektaklu oraz po jego zakończeniu nasi uczniowie wyrazili chęć obejrzenia  kolejnej sztuki. Pięknie, że poczuli oni chęć uczestnictwa w kulturze, której teatr jest nieodłączną i bardzo ważną częścią. Taki był przecież cel naszego wyjazdu!

<galeria>

admin dnia 20/04/2017
0 komentarzy · 210 czytań ·Drukuj
IV EDYCJA KONKURSU JĘZYKOWEGO I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ
IV EDYCJA KONKURSU JĘZYKOWEGO I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ

Dyrekcja oraz nauczyciele języków obcych Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim zapraszają do udziału w Konkursie  Językowym  I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ pod patronatem Starosty Powiatu Dąbrowskiego.

Regulamin konkursu:

  •  Konkurs odbędzie się dnia 4 maja 2017 roku o godzinie  900
  • Zgłoszenia do  konkursu  proszę  przekazać  telefonicznie  do  dnia  28  kwietnia  (tel. sekretariat:14 642 39 39 ) lub drogą mailową: ewapikul@op.pl
  •  Do konkursu każda szkoła może  zgłosić  maksymalnie 3 uczniów
  •  Uczestnicy konkursu piszą najpierw test z języka angielskiego, a następnie  z języka niemieckiego. Test z języka angielskiego obejmuje sprawności językowe występujące na egzaminie gimnazjalnym w części rozszerzonej, natomiast test z języka niemieckiego obejmuje zadania wymagane na egzaminie gimnazjalnym w części podstawowej
  •  Podsumowanie wyników i rozdanie nagród nastąpi tego samego dnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

admin dnia 20/04/2017
Drukuj
Sukces w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego
Sukces w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego

Uczennica naszej szkoły Agnieszka Ryczek zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjów, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Etap wojewódzki polegał na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego oraz ze znajomości historii Stanów Zjednoczonych. Agnieszka   zdobyła ponad 50% punktów i otrzymała tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Uczennica brała również udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla gimnazjów , w którym zajęła V miejsce.

Agnieszce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

<galeria>

admin dnia 11/04/2017
Drukuj
V EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO
V EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu recytatorskiego  „Nieść dobro-mieć serce na dłoni.”  dla uczniów szkół podstawowych, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>

 

admin dnia 09/04/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS