23/04/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Emilia Zych laureatką konkursu literackiego!
Emilia Zych laureatką konkursu literackiego!

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IIIb – Emilia Zych zajęła I miejsce w konkursie literackim organizowanym w ramach obchodów XVI Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości „Nie ma już w Polsce żydowskich miasteczek”, pod patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Emilia wzięła również udział w spotkaniu z panią Zofią Radzikowską, członkiem Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

admin dnia 21/04/2018
Drukuj
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"
V edycja konkursu językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"

Dyrekcja oraz nauczyciele języków obcych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim zapraszają uczniów gimnazjum oraz uczniów klasy siódmej do udziału  w  Konkursie  Językowym  I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ.

Regulamin konkursu:

  • Konkurs odbędzie się  26 kwietnia 2018 r. o godzinie  900 .
  • Zgłoszenia do konkursu proszę przekazać telefonicznie do dnia 25 kwietnia (tel. sekretariat: 14 642 39 39) lub na adres mailowy ewapikul@op.pl.
  • Do konkursu każda szkoła może  zgłosić  maksymalnie 2 uczniów.
  • Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie uczniowie piszą  test z języka angielskiego, który obejmuje sprawności językowe występujące na egzaminie gimnazjalnym w części rozszerzonej. II etap obejmuje napisanie testu z języka niemieckiego, który zawiera zadania wymagane na egzaminie gimnazjalnym w części podstawowej.
  • Podsumowanie wyników i rozdanie nagród nastąpi tego samego dnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

admin dnia 20/04/2018
Drukuj
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17 kwietnia 2018 r. uczniowie i uczennice klas IV-VI szkól podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska rozpoczęli rywalizację w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ideą turnieju jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym.

Etap gminny turnieju  składał się z  pisemnego testu obejmującego znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego. Po podsumowaniu wyników nasza szkoła w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych w składzie: Bartłomiej Dynak, Bartłomiej Szczebak, Kamil Korzec zajęła II miejsce.

Gratulujemy!

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 19/04/2018
Drukuj
VI EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO
VI EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu recytatorskiego pod hasłem „Najpiękniejsze polskie wiersze”  dla uczniów szkół podstawowych, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>


admin dnia 19/04/2018
Drukuj
VI EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO
VI EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO

Przedstawiamy regulamin konkursu literackiego pod hasłem „Postawy patriotyczne i obywatelskie współczesnego Polaka”, który organizujemy pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego oraz Biskupa Tarnowskiego księdza Andrzeja Jeża.

regulamin >>>


admin dnia 19/04/2018
Drukuj
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień 13 kwietnia ustanowiono Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To największa do dziś niewyjaśniona tragedia, która rozegrała się na początku II wojny światowej. Wzięci podstępem do niewoli sowieckiej polscy oficerowie Wojska Polskiego oraz oficerowie różnych rodzajów broni i służb zostali w bestialski sposób zamordowani. Z tej okazji 12 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na którą złożyły się wiersze i piosenki oraz krótkie informacje czytane przez prowadzące cały program uczennice. Cały występ był bardzo interesujący i pomógł nam zrozumieć, co wydarzyło się prawie 80 lat temu. Pan Dyrektor podziękował uczniom występującym w akademii i nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie tej uroczystości.

Nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tamtym dramacie. To od nas zależy czy przyszłe pokolenia będą znały wydarzenia z 1940 roku.

Opracowała: Teresa Gubernat

<galeria>

admin dnia 18/04/2018
Drukuj
CO MASZ ZROBIĆ JUTRO ZRÓB DZISIAJ
CO MASZ ZROBIĆ JUTRO ZRÓB DZISIAJ

To było kolejne spotkanie dzieci z klas 0- III związane z twórczością Stanisława Jachowicza. Wybrane wiersze recytowali uczniowie, którzy lubią książki i systematycznie odwiedzają bibliotekę, a także kilkoro dzieci z zerówki. Program prowadziła Angelika, uczennica klasy III. Wiersze, których wysłuchaliśmy pomogły nam zrozumieć jak powinniśmy postępować i jak należy się zachować w różnych sytuacjach, by pozbyć się większości zmartwień i kłopotów.

Opracowała: Teresa Gubernat

<galeria>

admin dnia 18/04/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS