25/01/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
"Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj"
"Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj"

Przed nami Święta  Bożego Narodzenia. Czas niezwykły, z którym związane są przepiękne tradycje. Jedną z nich jest pisanie świątecznych kartek z życzeniami i obdarowywanie nimi bliskich. W ostatnich latach zwyczaj ten nieco stracił na popularności ze względu na proces cyfryzacji, który chcąc nie chcąc, każdego z nas w jakimś stopniu dotknął. Nie ulega jednak wątpliwości, że własnoręcznie napisane kartki, słowa skreślone przez nas od serca mają dużo większą wartość niż gotowe e-maile czy SMS-y. Kultywowanie tradycji wysyłania świątecznych kartek powinniśmy wpajać dzieciom jak najwcześniej.

Aby zachęcić młodych ludzi do działania, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg pod hasłem „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Przedszkolaki i uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu, dzięki czemu udało nam się stworzyć pokaźny wachlarz pocztówek i ręcznie robionych kartek, które zostały przekazane wychowankom Domu Dziecka i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz pensjonariuszom DPS-u w Sieradzy. Poza życzeniami na kartkach znalazły się także piękne rysunki i obrazki tematycznie związane z nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Dodatkowo uczniowie upiekli pierniczki, które jeszcze bardziej swoim zapachem podkreśliły świąteczną atmosferę.

Nie zapomnieliśmy również o obrońcach naszej granicy i dołączyliśmy do akcji #MuremZaPolskimMundurem, w ramach której kartki własnoręcznie wykonane przez uczniów Szkolnej Świetlicy trafiły do polskich żołnierzy, pełniących służbę na straży granic naszego kraju.

Mamy nadzieję, że zwyczaj pisania kartek stanie się w naszej szkole coroczną tradycją. Zachęcamy również, aby świąteczne laurki przygotowywać w zaciszu domowym i obdarowywać bliskich w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że są osoby, które najbliższe dni będą spędzać samotnie lub z dala od domu i bliskich. Niech słowa przez nas napisane wywołają uśmiech na ich twarzach i dadzą poczucie jedności.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 20/12/2021
Drukuj
GRATULACJE DLA PRZEDSZKOLAKÓW
GRATULACJE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej pod hasłem "Świąteczne aniołki i skrzaty".

Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie inwencji twórczej, zainteresowań plastycznych oraz stwarzanie okazji do rodzinnej działalności artystycznej. Regulamin konkursu dopuszczał wykonywanie prac wspólnie z rodzicami.

Naszą placówkę reprezentowało 15 prac indywidualnych i 1 grupowa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 15 grudnia 2021 roku. Oto jego wyniki:

I miejsce – Izabela Górczak (6 latek)

I miejsce – Nadia Sojka (5 latek)

II miejsce – Amelia Fijał (5 latek)

II miejsce – Szymon Kijak 6 latek)

III miejsce – Sandra Sojka (3latek)

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Wojtas (3 latek),

Kevin Sajdera (4 latek), Łukasz Zych (4 latek),

Oliwia Baran (5 latek),

Filip Panek (6 latek), Jakub Sajdera (6 latek) i Maja Sajdera (6 latek).

Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział i piękne prace a zwycięzcom i ich Rodzicom GRATULUJEMY!!!

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 18/12/2021
Drukuj
WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA U UCZNIÓW Z KLASY III
WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA U UCZNIÓW Z KLASY  III

W piątek 3 grudnia uczniów z klasy III odwiedził św. Mikołaj. Od rana dzieci niecierpliwie czekały na to spotkanie. W holu szkoły na  przygotowanym specjalnie fotelu, zasiadł św. Mikołaj i obdarował dziewczynki i chłopców słodkimi prezentami oraz biletem do kina na film animowany „Clifford. Wielki czerwony pies”. Dzieci podziękowały św. Mikołajowi  za upominki i zaprosiły go na następny rok. Wyprawa do kina dostarczyła uczniom wiele przyjemności , a film wywołał wiele wzruszeń .

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia dzieci z klasy III.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem św. Mikołaja i mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzi naszą szkołę.

Opracowała: p. Dorota Bzduła

<galeria>

admin dnia 16/12/2021
Drukuj
VIII EDYCJA POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI RELIGIJNEJ "ŚPIEW OTWIERA NIEBO"
VIII EDYCJA POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI RELIGIJNEJ "ŚPIEW OTWIERA NIEBO"

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej już po raz VIII zorganizowała Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej "Śpiew Otwiera Niebo".

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli w tegorocznej edycji przeglądu wysokie lokaty. Dzieci wykonały dwie piosenki pochodzące z albumu "Panie, Ty wiesz" s. Urszuli Tomaśko i wyśpiewały sobie następujące miejsca:

Kategoria "Soliści kl. III-V" III miejsce dla Mikołaja Kowala, który zaprezentował utwór "Bóg mnie kocha"

Kategoria "Zespoły kl. III-V" II miejsce dla Julii Kawy, która przy akompaniamencie skrzypiec wraz z kolegą wykonała utwór "Rozraduj mnie"

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowała: p. Lucyna Krzanowska

<galeria>

admin dnia 10/12/2021
Drukuj
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Wizyta Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już pod koniec listopada przedszkolaki uczyły się wierszyków i piosenek dla upragnionego Gościa.

6 grudnia już od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając pytania: Czy dzisiaj przyjdzie Święty Mikołaj?, O której godzinie będzie Mikołaj?

Niektórzy zastanawiali się też, czy byli wystarczająco grzeczni i czy dostaną prezenty. Kiedy wreszcie Mikołaj się pojawił w przedszkolu zrobiło się radośnie. Pierwsze prezenty czekały na dzieci po powrocie ze śniadania. W korytarzu prowadzącym do sal zabaw przedszkolaki znalazły nowe zabawki: samochody, wózki dla lalek, klocki, gry i układanki. Kolejną niespodzianką było spotkanie z Mikołajem na szkolnym korytarzu. Tam dzieci powitały Gościa wierszem i piosenkami. W zamian za to Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i łakociami.

Na koniec wizyty maluchy zrobiły sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia i zaprosiły go na przyszły rok, zapewniając, iż będą starały się być grzeczne.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

admin dnia 08/12/2021
Drukuj
Bajkowa Zima w Bałtowie
Bajkowa Zima w Bałtowie

1 grudnia uczniowie klas III,IV i V wyruszyli do Bałtowa na spotkanie z mieszkańcami Bajkowej Krainy.

Minąwszy bramę Wioski Świętego Mikołaja, dzieci przeniosły się do świata swoich marzeń i snów. Spotkały tam figlarne elfy, które wciągnęły je do wspólnej zabawy. Sercem tego magicznego miejsca była przytulna chata najsympatyczniejszego dziadziusia na świecie, w której Pani Śnieżynka krzątała się obok rozpalonego kominka. Kiedy Mikołaj nieoczekiwanie pojawił się w chacie, pozwolił wszystkim grzecznym dzieciom zrobić sobie z sobą zdjęcie i wręczył im Certyfikaty „Pomocników św. Mikołaja".

Po przemiłym spotkaniu na dzieci czekała Szkoła Elfów, w której Pani Choinka opowiedziała o przyprawach używanych do robienia pierników, a następnie poprowadziła warsztaty z ich przyozdabiania. Wszystkie prace zostały pięknie wykonane i zabrane na pamiątkę do domu.

Kolejna miła niespodzianka kryła się w Bajkowej Krainie Lodu. Chodząc cudownie przyozdobionymi korytarzami lodowego igloo, dzieci spotykały bohaterów bajki - Elzę i Olafa, z którymi spędziły niezapomniane chwile. Wizyta zakończyła się obejrzeniem wzruszającego filmu o przygodach bałwanka.

Spacer dolną częścią zwierzyńca był już ostatnią częścią wycieczki. Uczniowie zetknęli się tutaj z jego uroczymi mieszkańcami, którzy chętnie dawali się pogłaskać w zamian za drobne smakołyki.

Bajkowy program wyjazdu sprawił, ze wszyscy wrócili w doskonałych humorach i pełni wrażeń.

Opracowała: p. Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 05/12/2021
Drukuj
Opłata za dożywianie
Opłata za dożywianie

Opłata za dożywianie, za miesiąc lgrudzień 2021r., wynosi 80 zł. Wpłaty przyjmowane będą w sekretariacie szkoły do 10.12.2021r. Proszę o regulowanie należności w wyznaczonym terminie.

 

 

admin dnia 03/12/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS