02/12/2021
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Zabawa andrzejkowa
Zabawa andrzejkowa

Według tradycji wigilia św. Andrzeja jest nocą magiczną, podczas której istnieje możliwość odczytywania znaków dotyczących przyszłości. Nastrój tajemniczości i cudowności, jak co roku, przenieśliśmy do naszej szkoły. Już w ciągu dnia w holu pojawiła się stara, magiczna skrzynia, przepełniona skarbami. Znaczenie przedmiotów przybliżały urocze Cyganki, którym pomagał przesympatyczny Czarodziej. Uczniowie mogli skorzystać z wróżby obrazującej ich przyszły zawód. Czas na przerwie był jednak tylko zapowiedzią szaleństwa, jakie czekało uczniów po południu. Ze względu na ograniczenia nie mogliśmy świętować wszyscy razem, dlatego każda klasa, we własnym gronie, zorganizowała sobie czas. Wróżby i przepowiednie nie miały końca. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością, dzięki czemu każdą minutę przepełniała doskonała rozrywka. Przyszłość była schowana w balonikach, ciastkach, a także odczytywana z kwiatów, obrazków, butów. Okazało się nawet, że andrzejki można celebrować na sportowo. Sala gimnastyczna, specjalnie na ten dzień, zamieniła się w skocznię narciarską, na której uczniowie robili sobie niepowtarzalne zdjęcia. Znaki na kolejne dni interpretowane były poprzez rzuty w tarczę, grę w kręgle i inne wcześniej przygotowane konkurencje. Czwartkowe popołudnie z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć. Przekonaliśmy się, że pomimo utrudnień, potrafimy wspólnie się organizować i wykorzystywać wszelkie możliwości na wspaniałą zabawę.

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 26/11/2021
Drukuj
Andrzejki w przedszkolu
Andrzejki w przedszkolu

,,Hokus – pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”. Tymi słowami Nasze Przedszkolaki w dniu 25 listopada 2021 roku rozpoczęły zabawę andrzejkową. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach i konkursach. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie kart z zawodami, ,,magiczne gwiazdki”, ,,kolorowe pióra”, ,,wędrówka bucików”, ,,magiczne karty” itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Na dzieci czekał też słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Było dużo, dużo radości i śmiechu. Wszyscy świetnie się bawili tworząc magiczny i wyjątkowy klimat. Spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 26/11/2021
Drukuj
Uśmiech, podaj dalej!
Uśmiech, podaj dalej!

O potężnej mocy dobrych słów i życzliwych gestów doskonale wiemy. Czasem jednak zapominamy jak łatwo jest uczynić drugiego człowieka szczęśliwym. Uśmiech, wyciągnięta pomocna dłoń czy komplement nic nie kosztują, a mają ogromną wartość. Jako szkoła chcemy emanować pozytywną energią i dawać przykład budowania dobrych relacji. Właśnie dlatego w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy akcję związaną ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada.

Do organizacji zabawy wszyscy rzetelnie podeszli. Przedszkolaki przygotowały opaski z radosnymi uśmiechami i ciekawe zabawy ruchowe. Uczniowie klas 1-3 wykonali okolicznościowe rysunki i Ordery Życzliwości. Szkolną świetlicę przepełniały stworzone przez dzieci emotikony, przedstawiające wyłącznie zadowolone miny. O potrzebie dobrych uczynków przypominała także gazetka Samorządu Uczniowskiego. Dodatkowo młodsze dzieci poznały podstawowe zwroty grzecznościowe na lekcjach języka angielskiego.

Hasło tegorocznego Święta Życzliwości brzmiało – „Uśmiech, podaj dalej”. Specjalnie na tę okoliczność w miniony poniedziałek uczniowie tuż po wejściu do szkoły losowali karteczki z motywującymi hasłami. Miłe słowo na „dzień dobry” to niewątpliwie doskonały zastrzyk energii. Wesołość u dzieci z pewnością potęgowały symboliczne słodkie upominki, rozdawane uczniom przez przedstawicieli SU.

Tego dnia na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych królował kolor żółty – symbol życzliwości. Warto jednak pamiętać, że pozytywne emocje powinny nam towarzyszyć na każdym kroku. Mimo trudności dnia codziennego musimy umieć dawać innym radość. W końcu drzemią w nas niewyczerpane pokłady dobra, którym możemy się dzielić.

Bądźmy życzliwi nie tylko od święta. Nie zapominajmy, że szczery uśmiech to krzywa, która wszystko prostuje!

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>

admin dnia 23/11/2021
Drukuj
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Światowy Dzień Rzucania Palenia

Kilka ostatnich dni w naszej szkole przebiegało  pod hasłem „Rzuć palenie razem z nami”.

Na zajęciach poruszano tematykę szkodliwości palenia, w tym również e- papierosów oraz palenia biernego. Obliczano koszty jakie ponosi palacz w związku ze swoim nałogiem, prezentowano filmy edukacyjne, zdjęcia i inne materiały przygotowane przez Sanepid i prowadzących zajęcia. Dzieci uczone były sztuki odmawiania, radzenia sobie z presją wywieraną prze kolegów oraz krytycznego odbioru różnego rodzaju  reklam.

Młodzież starszych klas przeprowadziła kilka wywiadów z osobami palącymi, z których wynika ,iż obecnie każda z nich bardzo żałuje podjętej kiedyś decyzji o paleniu.

Dzieci wykonały wiele plakatów oraz innych prac plastycznych związanych tematycznie z tym nałogiem. Następnie odbył się konkurs wykonanych prac – w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8.

Podsumowaniem akcji było urządzenie na holu szkoły wystawy prac będących efektem poszczególnych działań oraz spotkanie uczniów z higienistką szkolną, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała tematykę szkodliwości palenia i odpowiadała na pytania nurtujące uczniów. Dzieci odgrywały również scenki  uczące zachowań asertywnych w sytuacjach, gdy ktoś namawia do palenia.

Koordynatorzy akcji serdecznie dziękują Rodzicom, Nauczycielom, pani  Higienistce oraz Uczniom, którzy włączyli się aktywnie w tę tak ważną dla naszego zdrowia akcję.

Opracowały: A. Kawa, K. Partyńska,  M. Zaucha

<galeria>

admin dnia 23/11/2021
Drukuj
II miejsce piłkarzy w półfinale wojewódzkim
II miejsce piłkarzy w półfinale wojewódzkim

15.11.2021r. na hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców na szczeblu Rejonu. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół: SP Nr 3 w Brzesku, SP w Zakliczynie, SP w Gręboszowie i SP w Gruszowie Wielkim. W   eliminacjach, nasi piłkarze zremisowali z Zakliczynem 1:1, a w meczu o I miejsce przegrali nieznacznie z SP Nr 3 Brzesko 4:3. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i mimo ambitnej postawy na boisku, do pełnego sukcesu zabrakło nam troszkę szczęścia. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju 2 miejsce, które jest naszym największym osiągnięciem w grach zespołowych od wielu lat.

W skład drużyny weszli: Krystian Urban, Dawid Cur, Bartosz Kuta, Tomasz Stępnik, Bartosz Taraska, Oskar Toczek, Karol Gagatek i Tomasz Kupiec. Na wyróżnienie zasługują Krystian Urban i Dawid Cur, którzy byli autorami zdobytych bramek. Gratulujemy!

Opracował: p. Jerzy Dabrowa

<galeria>

admin dnia 23/11/2021
Drukuj
Wywiadówka
Wywiadówka

W poniedziałek 22 listopada odbędzie się zebranie z rodzicami. Wywiadówka będzie przebiegać według następującego porządku:

godz. 16.00 -  oddział przedszkolny i kl.I-III

godz. 17.00 -  kl. IV-VIII

Serdecznie zapraszamy!

admin dnia 19/11/2021
Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu
Narodowe Święto Niepodległości w  przedszkolu

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. To właśnie w tym dniu 1918 roku po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki   od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką swoich pań. Wszystkie dzieci  tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Na początku występu została  pokazana prezentacja ,,Polskie symbole narodowe”. Następnie dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, wszyscy zebrani odśpiewali  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym marszem wokół szkoły z biało czerwonymi flagami.

Ten dzień był bardzo radosnym i uroczystym wydarzeniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że na długo zapadnie on w pamięci naszych ,,Małych Polaków”. To dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne oraz pielęgnują polską kulturę i tradycje.

Opracowała: p. Teresa Fryz

<galeria>

admin dnia 15/11/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS