27/02/2017
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Przedświąteczny wyjazd na lodowisko do Dębicy

Dnia 22 grudnia odbył się długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły wyjazd na lodowisko do Dębicy zorganizowany przez pana J. Dąbrowę.

Wśród uczestników wyjazdu znaleźli się tacy, którzy stawiali pierwsze, nieudolne kroki na łyżwach, jak również ci bardziej doświadczeni,  którzy niemalże ze zwinnością zawodowego łyżwiarza ‘tańczyli’ na tafli lodowiska.

Wszyscy świetnie się bawili i już niecierpliwie czekają na następny wyjazd. Mamy nadzieję, że na kolejnym łyżwiarskim treningu nie zabraknie  toeloopów i rittbergerów.

admin dnia 29/12/2016
0 komentarzy · 365 czytań ·Drukuj
"DZIŚ CAŁA ZIEMIA I NIEBO LŚNI DLA TEJ MIŁOŚCI MALEŃKIEJ "

Boże Narodzenie to dla człowieka najpiękniejsze dni w roku, najpiękniejsze, bo wprowadzają nas w niezwykłą atmosferę ciepła, uśmiechu, serdeczności i dobroci. Świętujemy Narodzenie Jezusa Chrystusa, aby przywracać ludziom nadzieję na otrzymywanie takich uczuć i na potrzebę dawania ich od siebie innym.

Temu właśnie służyło tegoroczne świętowanie Bożego Narodzenia w naszej szkole. Obchodząc, jak co roku, pamiątkę Narodzenia Jezusa, weszliśmy w ten „dobry” dla każdego czas bliskości z drugim człowiekiem. Świąteczny nastrój „przyjęli” zaproszeni goście –

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego pani Józefa Taraska, Sołtys Sutkowa pani Halina Gonciarz, emerytowany pracownik ZOSiP w Dąbrowie Tarnowskiej pani Krystyna Kazek, Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim pani Agnieszka Węgiel , Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim pani Agnieszka Węgiel oraz cała społeczność naszej szkoły – pan Dyrektor Marcin Jarzwiec, pani Wicedyrektor Dorota Bzduła, Księża, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Rodzice i Uczniowie.

Tegoroczne „świętowanie” miało w naszej szkole tradycyjny charakter, dzięki przedstawieniu przygotowanemu przez uczniów pod kierunkiem pani Elżbiety Kaczochy i pani Małgorzaty Mariańskiej, któremu towarzyszyła nastrojowa moc oprawy muzycznej w wykonaniu chóru szkolnego i zespołu instrumentalnego prowadzonych przez panią Lucynę Krzanowską. Piękna skromność i prostota Bożego Narodzenia wypowiedziane w przedstawieniu połączone z muzycznym patosem nastrojowej muzyki i kolęd podkreślały, że Święta dają człowiekowi nadzieję na dobro i bliskość rodzące się z małych gestów, które niosą ze sobą jednocześnie wielkie i ważne ludzkie uczucia.

Podczas Bożonarodzeniowego Spotkania nie zabrakło ciepłych w swym przekazie życzeń złożonych wszystkim zebranym przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego, który mówił o potrzebie dobrego i radosnego świętowania, życzył również w wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Życzenia złożyła też Radna i Sołtys Gruszowa Wielkiego Pani Józefa Taraska. Nie zabrakło oczywiście ciepłych i serdecznych życzeń Dyrektora Szkoły pana Marcina Jarzwieca.

Na zakończenie przy śpiewie kolęd wszyscy świętowali tradycyjnie łamiąc się opłatkiem.

admin dnia 28/12/2016
0 komentarzy · 225 czytań ·Drukuj
Mikołajkowy wyjazd!
Mikołajkowy wyjazd!
9 grudnia uczniowie klas IV-V odwiedzili gościnną Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. W czasie seansu kinowego obserwowali poczynania sympatycznego Miśka, który z wielkim zaangażowaniem walczył o swój dom. Następnie wszyscy próbowali swoich sil w kręgielni. Okazało się, że gra w kręgle to prawdziwe wyzwanie!
Filmowe "MIKOŁAJKI" zakończyły się solidnym posiłkiem i obietnicą kolejnych odwiedzin, wiosną!
admin dnia 15/12/2016
Drukuj
Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic
Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

Dnia 6 grudnia bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do byłego obozu hitlerowskiego Auschwitz – Birkenau.

O godz. 5:30 wyjechaliśmy autokarem spod budynku szkoły. Podróż do Oświęcimia trwała około 2 godziny. Przed godziną 9:00 dojechaliśmy na miejsce. Po krótkiej przerwie na herbatę, podzieliliśmy się na 2 grupy i o 9:30 rozpoczęliśmy zwiedzanie obozu. Zaczęliśmy od budynków, w których znajdowały się liczne zdjęcia tego miejsca z czasów wojny. Mogliśmy tam także zobaczyć pozostałe po więźniach rzeczy osobiste, takie jak: okulary, buty, walizki, przedmioty codziennego użytku, ich zdjęcia oraz pomieszczenia, w których zmuszeni byli mieszkać. Przewodnik pokazał nam także celę św. Maksymiliana Kolbe. Jednak największe wrażenie wywarł na nas pobyt w pomieszczeniu gdzie znajdowało się krematorium i komora gazowa.

Następnie udaliśmy się pod ścianę straceń i blok śmierci. Tam oddaliśmy hołd zamordowanym zapalając znicze.

Około godz. 11:30 przejechaliśmy do muzeum Birkenau. Wejście do niego stanowiła ogromna brama wjazdowa, przez którą kiedyś przejeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu mieliśmy możliwość zobaczyć pozostałości po barakach mieszkalnych. Poznaliśmy także warunki w jakich musieli żyć więźniowie.

Po zwiedzeniu obozu hitlerowskiego Auschwitz – Birkenau udaliśmy się do Wadowic. Tam korzystając z czasu jaki pozostał do zwiedzania Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II wybraliśmy się na słynne „ papieskie”  kremówki.

O godzinie 14:00 pierwsza, a o 14:20 druga grupa  rozpoczęły zwiedzały wraz z przewodnikami  Muzeum Dom Rodzinny Ojca świętego Jana Pawła II. Wizyta w tym miejscu zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji przypominające etapy życia i działalności Ojca Świętego, można poznać Wadowice z początku XX w., zwiedzić mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła do 18-ego roku życia, obejrzeć ekspozycje poświęcone jego życiu i działalności jako kapłana, biskupa, papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, narciarza. Muzeum jest bardzo nowoczesne, multimedialne i każdy znajdzie tam dla siebie coś niezwykłego i ciekawego.

Około godziny 15:30  wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania NMP, następnie udaliśmy się  pod budynkami  szkoły powszechnej i gimnazjum, do których uczęszczał nasz Święty. Co ciekawe, przewodnik powiedział nam, że ulubionym ciastem Jana Pawła II wcale nie były kremówki tylko sernik.

Mimo niesprzyjającej pogody, udało nam się zrealizować w pełni program wycieczki. Około godziny 20:00 wszyscy wrócili do Gruszowa Wielkiego, choć zmęczeni, to w doskonałych nastrojach.

<galeria>

admin dnia 13/12/2016
Drukuj
I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej
I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej

W piątek 25 listopada 2016 r. odbył się IV  Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej zorganizowany przez PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,  a przeprowadzony w DDK.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Nikola Gancarz, Joanna Frączek, Aleksandra Węgiel, Wiktoria i Bartłomiej Węgiel oraz Bartłomiej Szczebak wykonali utwór ‘Panu Naszemu’ i zajęli I miejsce.

Gratulujemy zespołowi i zyczymy dalszych sukcesów!

<galeria>

admin dnia 02/12/2016
Drukuj
Zabawa Andrzejkowa
Zabawa Andrzejkowa

24  listopada­­­ odbyła się    zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zakończenie okresu „ tanecznych szaleństw” obejmowało nie tylko zabawę przy muzyce, ale również udział w przygotowanych przez nauczycieli i uczniów wróżbach.

 Zabawa   andrzejkowa była okazją  do przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów gimnazjum.       Zostali oni poddani „zabiegom hartującym silna wolę”,  które miały słodki i kwaśny smak. „ Chrzest bojowy” przeszli  bardzo dzielnie i stali się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami Publicznego Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim.

 Było to „ostatnie szaleństwo” przed zbliżającym się wielkimi krokami końcem I semestru nauki. Na kolejną taką imprezę przyjdzie  uczniom  zaczekać dwa miesiące.

<galeria>

admin dnia 02/12/2016
Drukuj
INFORMACJA
INFORMACJA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że od 1 grudnia 2016 roku można składać wnioski o dożywianie dzieci na okres od 01.01.2017r. do 24.06.2017r.

Do wniosku należy dołączyć załączniki potwierdzające uzyskany dochód netto za ostatni miesiąc kalendarzowy ( w tym przypadku listopad 2016r.)

 

admin dnia 23/11/2016
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS