24/05/2022
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego

17 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XXI edycja konkursu polonistycznego o tytuł "Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego".
Do rywalizacji przystąpiło 40 uczestników z 12 szkół.
Naszą szkołę reprezentowali:
Milena Musiał (kl. V)
Mikołaj Kowal (kl. V)
Zuzanna Musiał (kl. VII)
Angelika Kowal (kl. VIII)
Z wielką radością informujemy, iż Milena i Zuzia zdobyły I miejsca w swoich kategoriach. Ponadto w klasyfikacji grupowej nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.
Opracowała: p. Anna Więcek
admin dnia 21/05/2022
Drukuj
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu, na które czekaliśmy kilka tygodni.

W czwartek 17 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR MATEMATYCZNY 2022. W tym roku przypadła 31. edycja tego konkursu, do którego przystąpiło 24 uczniów.  Uczniowie rozwiązywali zadania odpowiednio do swojej kategorii:

• klasa 2 SP – kategoria ŻACZEK – 4 uczniów
  • klasa 3 i 4 SP – kategoria MALUCH – 10 uczniów
  • klasa 5 i 6 SP – kategoria BENIAMIN – 6 uczniów
  • klasa 7 i 8  SP – kategoria KADET – 4 uczniów.

Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Kadeci i Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, Maluchy 24, a Żaczki 21 zadań o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów.

W konkursie mógł uczestniczyć każdy uczeń bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia z matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał symboliczny upominek: zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”.

Okazało się, że najlepszym uczniem w naszej szkole, który zdobył wyróżnienie w tym konkursie jest: Mikołaj Kowal - klasa 5

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: p. Marta Gadziała

<galeria>

Drukuj
Mistrzostwo Powiatu w turnieju "Piłkarskich szóstek"
Mistrzostwo Powiatu w  turnieju "Piłkarskich szóstek"

17.05.2022 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Oleśnie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowało 6 drużyn ze szkół podstawowych : Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gruszowa Wielkiego, Szczucina, Olesna, Luszowic i Słupca. Nasza drużyna w składzie: Cur Dawid, Urban Krystian, Kuta Bartosz, Toczek Oskar, Taraska Bartosz, Stępnik Tomasz, Żelazny Hubert, Gagatek Karol, Kupiec Tomasz i Gromski Jakub zajęła w  turnieju 1 miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Powiatu. Nasi chłopcy zwyciężyli eliminacje w grupie, a następnie w półfinale pokonali szkołę Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej po rzutach karnych 4:3. W finale spotkali się z SP Olesno i  po bardzo zaciętej walce zwyciężyli 4:3. Autorami większości bramek byli Urban Krystian i  Cur Dawid. Gratulujemy!

Opracował: p. Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 18/05/2022
Drukuj
Brązowe medale dziewcząt w piłkarskich Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

13.05.2022 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Oleśnie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W  turnieju startowały drużyny z 9 szkół podstawowych : Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gruszowa Wielkiego, Olesna, Bolesławia, Smęgorzowa, Szczucina, Luszowic, Gręboszowa i  Borek. Drużyna naszych dziewcząt, w składzie: Kot Jowita, Żelazny Anna, Dudek Patrycja, Kijak Patrycja, Michalczyk Oliwia, Żurawska Milena, Kilian Kamila, Mrówka Martyna i  Ruman Angelika zajęła w  turnieju 3  miejsce i zdobyła tytuł drugiego V-ce Mistrza Powiatu. Gratulujemy!

<galeria>

Drukuj
Srebrne medale naszej drużyny w Turnieju im. Mikołaja Kopernika

11.05.2022r. drużyna naszej szkoły wzięła udział w turnieju sprawnościowym, który odbył się  w Szkole Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Zorganizowany został z okazji Jubileuszu 50-lecia nadania imienia oraz 90-lecia utworzenia szkoły. Zawodnicy rywalizowali w  10  konkurencjach na zasadzie wyścigu rzędów. Naszą szkołę, zgodnie z regulaminem Turnieju, reprezentowali uczniowie z pięciu klas, od 3 do 7: Wójcik Jakub, Szwajkosz Zofia, Kaczocha Filip, Sztyler Anna, Wójcik Wojciech, Kawa Julia,  Rokita Filip, Żurawska Milena, Kot Jowita i  Podosek Wojciech. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!

<galeria>

Drukuj
Nasi chłopcy Mistrzami Gminy w turnieju "Piłkarskich szóstek"
Nasi chłopcy Mistrzami Gminy w  turnieju "Piłkarskich szóstek"

10.05.2022 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców pod nazwą „Piłkarskie szóstki”. W turnieju startowały drużyny z 5 szkół podstawowych : Nr 1, Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Gruszowa Wielkiego i Nieczajny Górnej. Drużyna naszych chłopców, w składzie: Cur Dawid, Urban Krystian, Kuta Bartosz, Toczek Oskar, Taraska Bartosz, Stępnik Tomasz, Żelazny Hubert, Podosek Wojciech, Gagatek Karol i Kupiec Tomasz zajęła w  turnieju 1 miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Gminy. Autorami 18 strzelonych bramek byli: Urban Krystian, Cur Dawid, Kuta Bartosz i Toczek Oskar. Gratulujemy!

Opracował: p.Jerzy Dąbrowa

<galeria>

Drukuj
Srebrne i brązowe medale w Powiatowych Biegach Drużynowych

05.05.2022r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 3 drużyny chłopców  i  dziewcząt reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Drużynowych. W zawodach wzięło udział 16 drużyn ze szkół: Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Szczucina, Mędrzechowa Gruszowa Wielkiego, Luszowic i Radgoszczy. Nasi  chłopcy, w kategorii wiekowej /Igrzyska Młodzieży Szkolnej/ zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili   w składzie: Urban Krystian, Kuta Bartosz, Stępnik Tomasz, Cur Dawid, Dworak Przemysław, Zych Jakub i Podosek Wojciech. W kategorii dziewcząt starszych /IMS/ drużyna w składzie: Dudek Patrycja, Mrówka Martyna, Kot Jowita, Żelazny Anna, Żurawska Milena i Michalczyk Oliwia zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowe medale. Gratulujemy!

Opracował: p. Jerzy Dabrowa