20/01/2019
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Gościmy na I Powiatowym Spotkaniu Kolędowym Strażaków
Gościmy na I Powiatowym Spotkaniu Kolędowym Strażaków

13 stycznia 2019 r. na Hali Sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej najmłodsi uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami gościli na I Powiatowym Spotkaniu Kolędowym Strażaków Powiatu Dąbrowskiego. Gospodarzami imprezy i jej organizatorami byli Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego – Lesław Wieczorek, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Dąbrowie Tarnowskiej i Prezes Zarządu ZOSP RP.

Po podsumowaniu działalności Ochotniczych Straży Pożarnych i życzeniach noworocznych,  uczniowie  klas I-III, przygotowani pod kierunkiem swoich wychowawców,  uświetnili uroczystość pięknym spektaklem bożonarodzeniowym przeplatanym kolędami, pastorałkami i  solówkami na instrumentach.

Ogrom pracy i serca, włożony w przygotowanie tego wyjątkowego widowiska, został nagrodzony gromkimi brawami całej publiczności.

<galeria>

admin dnia 20/01/2019
Drukuj
Wieczór kolęd i pastorałek
Wieczór kolęd i pastorałek

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.”

 

Czwartkowy, mroźny wieczór miał w Naszej Szkole szczególnie uroczysty charakter. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy zebrali się aby razem kolędować.  W świątecznym nastroju, przy świetle choinkowych lampek  i blasku świec wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki Bożonarodzeniowe. W tym szczególnym czasie bardzo cenne są spotkania, które kultywują tradycje i stanowią okazję do odnajdywania najpiękniejszych wartości: wiary, miłości, dobroci. W koncercie, swoje umiejętności wokalno-instrumentalne, zaprezentowali  uczniowie wszystkich klas, dzielnie pomagali rodzice i nauczyciele. Wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca i doskonale poradzili sobie z tremą. Przy pysznym barszczu i wspaniałej atmosferze, którą stworzyła cała społeczność szkolna szybko mijał czas. Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim zebranym NOWOROCZNE ŻYCZENIA . Pragniemy gorąco podziękować wszystkim występującym, przygotowującym i Tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania spotkania. Z całą pewnością spotkamy się za rok!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 15/01/2019
Drukuj
Komunikat
Komunikat

Zbiórka pieniędzy na WOŚP odbędzie się 11.01.2019 (piątek).

 

 

 


admin dnia 08/01/2019
Drukuj
Organizacja zajęć 10.01.2019 oraz porządek wywiadówki
Organizacja zajęć 10.01.2019 oraz porządek wywiadówki

Organizacja zajęć 10 stycznia (czwartek):

Oddział przedszkolny i klasy I-III – zajęcia od 8.00-11.00. Odjazd autobusu dla dzieci dojeżdżających o godz. 11.00. Prosimy o odbiór dzieci na przystankach.

Klasy IV-VIII i  oddział gimnazjalny – zajęcia od 11.00 godziny.  Uczniowie  mają 6 lekcji  zgodnie z planem lekcji w czwartek. Zajęcia zakończą się ok. godziny 16.30.

Dojazd w tym dniu przewidziany jest przed godz. 11.00.

Odjazd autobusu ok. godziny 17.30.

 

Harmonogram  wywiadówki :

godz 15:30-  klasy I-III i OP

godz 16:30- wspólne kolędowanie

godz 17:30- wywiadówka dla klas IV-VIII i  oddziału gimnazjalnego.

admin dnia 04/01/2019
Drukuj
Europejski projekt partnerski "Let's meet in etwinning!"
Europejski projekt partnerski "Let's meet in etwinning!"

W grudniu 2018r.  uczniowie  klasy VII  zakończyli europejski projekt edukacyjny   „Let’s meet in etwinning!”, który wspólnie ze szkołami z Czech i Wloch realizowali od kwietnia 2018roku .

Projekt powstał  na platformie eTwinning, która zrzesza szkoły z Europy za pośrednictwem mediów elektronicznych i jest płaszczyzną  do wymiany doświadczeń,  podnoszenia umiejętności z zakresu posługiwania się narzędziami TIK, komunikowania się w języku obcym  oraz rozwoju zawodowego.

Celem projektu realizowanego przez naszych uczniów bylo rozwijanie sprawności językowych w zakresie komunikowania się  w języku angielskim  oraz doskonalenie  umiejętności związanych z  wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie pracowali na platformie Twinspace, na której zamieszczali posty, wysyłali emaile do kolegów z innych krajow, wypowiadali się na forum.   Przygotowali  krótkie filmy oraz prezentacje multimedialne o swoich szkołach,  na podstawie których opracowali  podobieństwa i różnice w systemie edukacyjnym poszczególnych szkół w programie Toony Tool . Pracowali również  na wirtualnych tablicach- padletach, na których wypowiadali się o swoich zainteresowaniach.

Udział w projekcie spełnił nie tylko cel dydaktyczny, ale przede wszystkim zmotywował uczniów do pełniejszego zaangażowania  w naukę języka obcego dając im możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i  umiejętności z umiejętnościami rówieśników z innych państw europejskich.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 03/01/2019
Drukuj
Akcja "Święta z książką" zakończyła się dużym sukcesem!
Akcja "Święta z książką" zakończyła się dużym sukcesem!

W dniach od 3 XII do 10 XII  2018 r. ,została zorganizowana w naszej szkole akcja zbiórki książek w ramach projektu „ Poznajemy polskie tradycje bożonarodzeniowe”. Miała ona na celu pozyskanie nowych i używanych książek dla biblioteki szkolnej. W akcję włączyli się aktywnie uczniowie klasy III, należący do kółka czytelniczego „Puchatek”, którzy codziennie na przerwach przyjmowali darowane książki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się pozyskać 93 ciekawe egzemplarze literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Sukces akcji „ Święta z książką” to nie tylko wzbogacenie biblioteki , ale przed wszystkim rozbudzenie u uczniów zainteresowań czytelniczych i kształtowanie postaw prospołecznych.

Serdecznie  dziękujemy wszystkim uczniom za okazaną hojność.

Opracowała: Dominika Sosin

<galeria>

admin dnia 03/01/2019
Drukuj
Informacja dla rodziców
Informacja dla rodziców

 

Dożywianie dzieci i młodzieży rozpocznie się od 7 stycznia 2019r.

 


admin dnia 31/12/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS