26/10/2021
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Gruszowie Wielkim
Udany występ szkolnych lekkoatletów w Krakowie
Udany występ szkolnych lekkoatletów w Krakowie

W piątek 15.10.2021r. na obiekcie sportowym AWF w Krakowie, odbyły się finały wojewódzkie w  Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów i uczennic w 7 konkurencjach: biegu na 100 m, skoku w dal, biegu na 300 m, rzucie oszczepem, biegu na 1000 m, pchnięciu kulą i sztafecie 4x 100 m. Większość z nich poprawiła swoje życiowe rekordy i uplasowali się  na dość wysokich pozycjach.

 

Kot Jowita VII - pchnięcie kulą             7 miejsce          7,51 m               

Cur Dawid VIII - rzut oszczepem          8 miejsce          22,55 m

Kuta B., Gagatek K., Urban K., Cur D.- sztafeta 4x100 m    8 miejsce        55,18 s

Kijak Patrycja VII - rzut oszczepem       9 miejsce          10,23 m

Urban Krystian VIII - skok w dal           11 miejsce         4,49 m

Cur Dawid VIII - bieg na 300 m             13 miejsce         44,64 s.

Urban Krystian VIII -  bieg na 300 m      14 miejsce         44,83 s.

Michalczyk Krystian VIII - pchnięcie kulą    16 miejsce      6,79 m.

Zych Jakub VII - bieg na 1000 m                17 miejsce      3,46,33 min.

Kijowska Aleksandra VII - bieg na 100 m     22 miejsce            17.02 s.

Na wyróżnienie zasługuje sztafeta chłopców 4x100 m, którzy osiągnęli bardzo dobry czas 55,18  s./rekord szkoły/ i zajęli wysokie 8 miejsce.

Opracował: p. Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 22/10/2021
Drukuj
Świeto Edukacji Narodowej
Świeto Edukacji Narodowej

14 października to dla każdej szkoły dzień szczególny – Święto Edukacji Narodowej. Jest to wspaniała okazja, aby podzielić się kilkoma refleksjami o tych, którzy tę społeczność tworzą. To święto tych, którzy edukują, ale także tych, którzy są edukowani. Właśnie dlatego, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię dla wszystkich pracowników szkoły. Dzieci przedstawiły krótki montaż poetycki przeplatany okolicznościowymi piosenkami, w którym podziękowały swoim nauczycielom za trud włożony w ich nauczanie i wychowywanie. Część artystyczna spotkania została zakończona tanecznym akcentem – uczniowie wykonali dla publiczności energetyzującą sambę, po której na twarzach wszystkich zebranych zagościły szerokie uśmiechy.

W dalszej kolejności głos zabrał Pan Dyrektor i przybliżył wszystkim obecnym rys historyczny Dnia Edukacji Narodowej. W ten sposób rozpoczęła się oficjalna część spotkania, w której wziął również udział Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – Pan Stanisław Ryczek. Po przemowach i rozdaniu nagród pracownikom szkoły uczniowie na bis zaśpiewali i zatańczyli sambę.

Dziękujemy jak każdego roku!
Wciąż za mało i nigdy za wiele –
Za to światło, co mroki rozjaśnia,
Dziękujemy Wam, Nauczyciele!

Opracowała: p. Anna Więcek

<galeria>  

admin dnia 21/10/2021
Drukuj
21 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
21 medali naszych sportowców w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

04.10.2021 r. na stadionie MLKS „Dąbrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych: Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Mędrzechowa, Luszowic i Gruszowa Wielkiego. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Mrówka, Patrycja Dudek, Angelika Kowal, Dawid Cur, Krystian Urban, Krystian Michalczyk, Bartosz Kuta i Oskar Toczek z kl. VIII oraz Aleksandra Kijowska, Anna Żelazny, Jowita Kot, Patrycja Kijak, Karol Gagatek, Jakub Zych, Mateusz Kupiec, Wojciech Kupiec i  Wojciech Podosek z kl. VII.
Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 21 medali.

7 złotych:   Krystian Urban 3 : bieg na 300m, skok w dal i sztafeta 4x100m, Dawid Cur 2 – rzut oszczepem i sztafeta 4x100m, Karol Gagatek - sztafeta 4x100m, Bartosz Kuta - sztafeta 4x100m.

7 srebrnych: Dawid Cur – bieg na 300m, Krystian Michalczyk 2: rzut oszczepem i pchnięcie kulą, Karol Gagatek – bieg na 100m, Aleksandra Kijowska – bieg na 100m, Jowita Kot – pchnięcie kulą i Patrycja Kijak – rzut oszczepem.

7 brązowych:  Anna Żelazny 2: pchnięcie kulą i sztafeta 4x100m, Jakub Zych – bieg na 1000m, Mateusz Kupiec – rzut oszczepem, Aleksandra Kijowska – sztafeta 4x100m, Patrycja Dudek – sztafeta 4x100m i Martyna Mrówka – sztafeta 4x100m.

Pozostali uczniowie zajęli miejsca: Oskar Toczek był 7 w biegu na 100 m, Wojciech Kupiec 8 miejsce w  biegu na 100 m i Angelika Kowal 10 miejsce również w biegu na 100 m.

Medaliści awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 15.10.2021r. na stadionie AWF w Krakowie. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. 

                                                                                                      Opracował: p.Jerzy Dąbrowa     

<galeria>                                                                                                                            

admin dnia 07/10/2021
Drukuj
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE W BIEGACH SZTAFETOWYCH

W środę 29.09.2021r. na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, 2  drużyny chłopców i 1 dziewcząt, reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Biegach Sztafetowych. W zawodach udział wzięli uczniowie z 7 szkół:  Nr 1 i Nr 2 z  Dąbrowy Tarnowskiej, Mędrzechowa, Luszowic, Radgoszczy, Olesna i Gruszowa Wielkiego. Nasi starsi chłopcy, w kategorii wiekowej /Igrzyska Młodzieży Szkolnej/ zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Wystąpili w składzie: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Urban  Krystian, Toczek Oskar, Żelazny Hubert, Zych Jakub i Podosek Wojciech. W kategorii  chłopców młodszych /Igrzyska Dzieci/ drużyna w składzie: Ryczek Jakub, Mosik Bartłomiej, Banaś Filip, Klęczar Tomasz, Taraska Szymon i  Wójcik Wojciech, zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Drużyna dziewcząt, w  składzie: Mrówka Martyna,  Dudek Patrycja, Kowal Angelika, Żelazny Anna, Kijak Patrycja i Kot Jowita zajęły  4 miejsce. Gratulujemy!

Opracował: p. Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 02/10/2021
Drukuj
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września  uczniowie klas  1-3 uczestniczyli w zajęciach promujących czytelnictwo przeprowadzonych we współpracy z Filią Biblioteki Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Zajęcia zawierały elementy bajkoterapii. W oparciu o humorystyczną opowieść Marty Guśniewskiej „A niech to gęś kopnie” poruszono takie istotne problemy jak samotność, zagubienie, brak wiary w siebie. Dzieci na przykładzie losów  głównej bohaterki poznały znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, nauczyły się wyrażać własne myśli oraz emocje. Dopełnieniem lektury były zabawy integracyjne wprowadzające w tematykę zajęć oraz kończące spotkanie.

Serdecznie dziękujemy pani Agacie Obara- Giera za przeprowadzenie zajęć.

Opracowała: p. Alicja Kawa

<galeria>

admin dnia 01/10/2021
Drukuj
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W PRZEDSZKOLU
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W PRZEDSZKOLU

W środę – 29 września 2021 roku – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Tego dnia naszym przedszkolakom czytała pani pedagog – mgr Beata Kuta.

Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchały opowieści o przygodach krasnala Hałabały a następnie z zainteresowaniem oglądały ilustracje i kolorowały obrazki związane z wysłuchanym tekstem.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto, więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy! 

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 30/09/2021
Drukuj
TEATRZYK KUKIEŁKOWY "DROGA DO SZCZĘŚCIA"
TEATRZYK KUKIEŁKOWY "DROGA DO SZCZĘŚCIA"

23 września 2021 roku przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Lalek z Ptaszkowej pt. ,,Droga do szczęścia”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy babci, która oddała swoje zwierzęta czarownicy w zamian za drewnianą laskę, czerwone korale i złoty zegarek. Szybko jednak zrozumiała, że szczęścia nie dają rzeczy materialne, ale prawdziwi przyjaciele, którzy są z nami na dobre i na złe i którzy zawsze wiedzą jak wywołać uśmiech na naszej twarzy. Po zakończonym spektaklu dzieci miały możliwość rozmowy z aktorami oraz dotknięcia profesjonalnych kukiełek. Kolorowały też obrazki przedstawiające bohaterów bajki.

Piękne kukiełki, dekoracje i ciekawie przedstawiona akcja bardzo zainteresowały przedszkolaków, którzy  podziękowali aktorom gromkimi brawami.

Opracowała: p. Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 24/09/2021
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Office 365
Bezpieczna szkoła
eTwinning w naszej szkole
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jadłospis
Oferta Edukacyjna
ePrzedszkole
Na Pożółkłej Fotografii
Przegląd Talentów
Nasze Osiągnięcia
Nasze Prace
TOP
RSS