27/03/2017
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
WIOSENNY WYJAZD DO ZAPRZYJAŹNIONEGO KINA!
WIOSENNY WYJAZD DO ZAPRZYJAŹNIONEGO KINA!

 21 MARCA jest tym radosnym dniem, w którym oficjalnie żegnamy się z zimą i witamy wiosnę. Uczniowie klas 4-6 zaplanowali, że w tym roku pierwszy dzień wiosny spędzą na wyjeździe. Wesoły orszak udał się do kina i z zainteresowaniem śledził losy szalonego psa Szajbusa. Później obowiązkowa gra w kręgle i pyszna pizza.

Uśmiechnięte i zadowolone buzie świadczyły o tym, że wyjazd był udany, a zima wypędzona na długie miesiące!

<galeria>

admin dnia 26/03/2017
Drukuj
V-ce Mistrzostwo Gminy w Mini-Piłce Ręcznej dziewcząt
V-ce Mistrzostwo Gminy w Mini-Piłce Ręcznej dziewcząt

17 marca 2017r. na hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt po zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce. Startowało 6  drużyn ze szkół: Nr 1 i Nr 2 w D.T. , Smęgorzowa, Lipin, Nieczajny Górnej oraz nasze dziewczęta. W finałowym meczu uległy jedynie drużynie PSP Nr 2
w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wyniki:

Gruszów – Lipiny                                            2 : 0

Gruszów – Smęgorzów                                   6 : 1

Gruszów – Nr 2 Dąbrowa Tarn.                      1 : 3

Skład naszej drużyny: Cur Justyna, Wójcik Karolina, Toczek Daria, Chmura Justyna, Trela Klaudia, Kowal Magdalena, Kowal Anna, Taraska Kinga, Banaś Karolina, wszystkie z kl. VI.

Drużyna chłopców zajęła V miejsce. Wystąpili w składzie: Dudek Konrad, Zbierzkowski Szymon, Dudek Maciej, Kijowski Szymon, Żurawski Szymon, Żelazny Maciej, Szczebak Gabriel, Janas Damian.

<galeria>

admin dnia 23/03/2017
Drukuj
Kolejny wyjazd na lodowisko do Dębicy
Kolejny wyjazd na lodowisko do Dębicy

16.03.2017r. grupa 21 uczniów z naszej szkoły, drugi raz w tym roku szkolnym pojechała na kryte lodowisko do Dębicy. Tym razem wyjazd dedykowany był dla uczniów klas młodszych. Większość z nich stawiała pierwsze kroki na łyżwach ale byli też uczniowie, którzy doskonalili swoje umiejętności. Wyjazd był wyjątkowo udany ze względu na małą frekwencję na lodowisku. Mieliśmy dużo miejsca
 i swobody by spokojnie ćwiczyć technikę jazdy na łyżwach. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dlatego już planujemy kolejny wyjazd.

<galeria>

admin dnia 23/03/2017
Drukuj
Lubella inspiruje i edukuje
Lubella inspiruje i edukuje

W pierwszym półroczu uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim, pod opieką pani Małgorzaty Mariańskiej realizowali program „Lubella inspiruje i edukuje”. W ramach podejmowanych działań określonych w regulaminie, gimnazjaliści uczestniczyli w lekcjach o właściwym odżywianiu i istotnej roli produktów zbożowych w codziennej diecie. Dowiedzieli się m.in. jak ułożyć optymalne menu, które dostarczy organizmowi nie tylko energii, ale również niezbędnych składników mineralnych. Ponadto uczniowie zmierzyli się z „Grą szkolną”, w której musieli rozwiązać sześć zadań praktycznych dotyczących komponowania posiłków i wykazać się znajomością właściwości zbóż. Trzecią częścią było odkrywanie tajemnic sztuki kulinarnej w praktyce. Uczniowie samodzielnie przygotowali popisowe danie, którym był „Kurczak na sałatce z makaronu pełnoziarnistego kokardki”. Ostatnim etapem było ugotowanie dań według samodzielnie wymyślonych przepisów, hitem okazał się „Parzony łosoś na kokardkach z cukinią” oraz „Sałatka z makaronem świderki, tuńczykiem i ananasem”. Za realizację programu uczniowie zyskali uznanie, a szkoła certyfikat.

<galeria>

admin dnia 22/03/2017
0 komentarzy · 17 czytań ·Drukuj
Pierwszaki zdobyły Certyfikat ' Klubu Bezpiecznego Puchatka'
Pierwszaki zdobyły Certyfikat ' Klubu Bezpiecznego Puchatka'

Uczniowie klasy pierwszej realizowali w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/17 program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, rozpoczynających naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych wychowawczyni klasy pierwszej  p. Dorota Bzduła przeprowadziła cykl zajęć, podczas  których  uczniowie dowiedzieli się o potencjalnych zagrożenia, poznali skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze i  podczas korzystania z Internetu oraz  obejrzeli film edukacyjny pt.: „Z Puchatkiem bezpieczniej”. Pierwszaki otrzymały książeczki edukacyjne, a rodzice ulotki informacyjne, jak wspomagać bezpieczeństwo dzieci w rożnych sytuacjach. Program zakończył się zdaniem przez uczniów Wielkiego Testu bezpieczeństwa i uzyskaniem przez pierwszaków Dyplomów Klubu Bezpiecznego Puchatka, zaś dla szkoły Certyfikatu „ Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

<galeria>

admin dnia 22/03/2017
Drukuj
Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR 2017
Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR 2017

W czwartek 16 marca 2017 roku odbył się w naszym gimnazjum Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2017. W tym roku przypadła XXVI edycja tego konkursu, do którego przystąpiło 16 uczniów. Każdy uczeń rozwiązywał zadania odpowiednio do swojej kategorii:

klasa I i II – kategoria KADET – 13 uczniów

klasa III – kategoria JUNIOR – 3 uczniów.

Po zakodowaniu karty odpowiedzi uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań za 3, 4 i 5 punktów, na które było przeznaczone 75 minut. W konkursie mógł uczestniczyć każdy uczeń bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia z matematyki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał symboliczny upominek -układankę-breloczek „Magiczny sześcian”. Na wyniki trzeba będzie poczekać około 5 tygodni.

Uczniów przygotowywała p. Marta Gadziała.

<galeria>

admin dnia 21/03/2017
Drukuj
Piękno poezji jest w nas - uczennica naszego Gimnazjum wśród laureatów XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej
Piękno poezji jest w nas - uczennica naszego Gimnazjum wśród laureatów    XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej

Aneta Tekielak uczennica naszego Gimnazjum zaprezentowała swój kunszt recytatorski podczas XIX Powiatowego Konkursu im. Marii Kozaczkowej  w Dąbrowie Tarnowskiej, co zaowocowało znalezieniem się miłośniczki poezji w zaszczytnym gronie laureatów tegoż Konkursu.

Aneta, recytując wiersz Marii Kozaczkowej „Wieś moich wspomnień” oraz utwór Zbigniewa Herberta „Dałem słowo”, ujęła jury konkursowe, które naszej uczennicy przyznało II miejsce. 

Aneto! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy nad wydobywaniem piękna z niezwykłego poetyckiego słowa.

                                                                                              Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie!

<galeria>

admin dnia 21/03/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Urodziny Urodziny:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS