18/11/2017
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Udany występ naszych szkolnych lekkoatletów w finale wojewódzkim
Udany występ naszych szkolnych lekkoatletów w finale wojewódzkim

18.10.2017r. na wyremontowanym stadionie KS „Błękitnych” w Tarnowie, odbyły się finały wojewódzkie w Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało
8 uczniów i uczennic w 4 konkurencjach: bieg na 1000, 600 i 300m oraz pchnięcie kulą.  Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe i uplasowali się na dość wysokich pozycjach.

Oto wyniki:

Arkadiusz Bomba  III B        bieg na 1000 m              15 miejsce             3,03,26 min.

Michalczyk Jakub  II A         bieg na 300 m                17 miejsce             41,99 s

Trela Paweł  III A                 pchnięcie kulą                 17 miejsce             8,97 m              

Kowal Joanna III                  pchnięcie kulą                 23 miejsce             7,42 m

Kozaczka Tomasz  III B         bieg na 1000 m              25 miejsce             3,24,97 min.

Pyzik Wojciech  III B             bieg na 1000 m              27 miejsce             3,27,69 min.

Cur Justyna  VII                   bieg na 600                    28 miejsce             2,20,79 min.

Wójcik Karolina  VII              bieg na 300 m                34 miejsce              53,14 s

Na szczególne wyróżnienie zasługuje bardzo dobry czas 3,03,26 min. uzyskany przez Arkadiusza Bombę w biegu na 1000 m.

admin dnia 18/11/2017
Drukuj
PRZEDSZKOLAKI - OJCZYŹNIE
PRZEDSZKOLAKI - OJCZYŹNIE

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych.

Dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Narodowego przygotowana przez dzieci z grup przedszkolnych pod kierunkiem pani Teresy Fryz i Jadwigi Tabor. Podczas występu sześciolatki recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Swój udział w tym podniosłym przedsięwzięciu miała też grupa młodszych dzieci – 4 i 5 latków recytując wiersze: „Katechizm małego Polaka” , ,,Flaga” ,,Polska – Ojczyzna”.

Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony i dekoracja holu dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, w której wzięli także udział dyrektor szkoły – pan Marcin Jarzwiec, z – ca dyr.  – pani Dorota Bzduła, pedagog szkolny – pani Beata Kuta, uczniowie klas I – III z wychowawcami oraz rodzice dzieci.

Przygotowanie, zaangażowanie i postawa patriotyczna przedszkolaków została doceniona przez wszystkich uczestników spotkania gromkimi brawami.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci wszystkich „Małych Polaków”, gdyż dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat   kształtują pozytywne postawy i uczą się patriotyzmu.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 13/11/2017
Drukuj
Kolejne teatralne spotkanie z 'talią'... z lekkim poczuciem zawodu
Kolejne teatralne spotkanie z 'talią'... z lekkim poczuciem zawodu

Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku szkolnym tradycję „bywania” w teatrze, w piątek 27 października grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej wzięła udział w wycieczce do Krakowa, której głównym celem było uczestnictwo w spektaklu „Zemsta”  w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Udział w spektaklu poprzedziła wizyta w najstarszym w Polsce  Opactwie  - Benedyktynów w Tyńcu, gdzie uczniowie, słuchając wykładu przewodnika, poznawali historię Opactwa oraz Regułę Zakonu Świętego Benedykta. „Stąpając” po kartach historii, oprócz dziejów zakonu założonego w XI wieku na Wzgórzu Wapiennym niedaleko Krakowa, uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania „architektonicznej ewolucji” tej średniowiecznej budowli – od stylu romańskiego, poprzez gotycki, aż po barok i rokoko.

Kolejnym etapem wycieczki był oczywiście wyczekiwany przez uczniów spektakl – wspomniana już „Zemsta” Aleksandra Fredry  wystawiana w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Uczniowie, po ubiegłorocznym pobycie w tymże teatrze,  pełni  byli wrażeń wywołanych oglądanym wówczas spektaklem („Chory z urojenia”) i z entuzjazmem oczekiwali na sceniczną adaptację jednego z najważniejszych polskich dramatów,  a  na uroczystą atmosferę  oczekiwania na  oglądanie komedii Fredry wpływało oczywiście wspaniałe wnętrze teatru. Nadszedł wreszcie wyczekiwany moment – dziewięćdziesięciominutowy spektakl i …. lekkie poczucie zawodu u młodych widzów. Niestety, klasyczna komedia w nowoczesnej, minimalistycznej adaptacji nie spełniła oczekiwań naszych uczniów, którzy pragnęli zobaczyć „Zemstę” w jej „autentycznym wydaniu”, oddającą koloryt epoki i klimat czasów, w których rozgrywają się wydarzenia utworu. Nic to! Wielkie brawa dla naszych uczniów, że wyrażając uczucia zawodu, wykazali się  umiejętnością krytycznej oceny inscenizacji i określenia swoich teatralnych gustów. Nie poddajemy się jednak  i „nie zostawimy teatru w spokoju”, bo chcemy poznawać sztukę, a jeden spektakl nas  do tego nie zniechęci. Brawo młodzi widzowie!

Opracowała: Katarzyna Doktór

<galeria> 

admin dnia 30/10/2017
Drukuj
Kolejny sezon łyżwiarski rozpoczęty!
Kolejny sezon łyżwiarski rozpoczęty!

25.10.2017r. uczniowie naszej  szkoły powitali nowy sezon zimowy na krytym lodowisku w Dębicy. Tym razem była to mała grupa 24 osobowa, dlatego wyjechaliśmy wspólnie z uczniami PSP ze Smęgorzowa. Celem wyjazdu była nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach głównie dla uczniów młodszych klas PSP oraz popularyzowanie aktywnej formy wypoczynku i rekreacji. Ze względu na niską frekwencję w  tym dniu, mieliśmy już kolejny raz dużo miejsca na lodowisku i tym samym wymarzone warunki do nauki i doskonalenia techniki jazdy. Po zajęciach udało nam się zobaczyć trening hokeistów z miejscowego klubu UKH Dębica. W dobrych nastrojach wrócilismy do domu. Wyjazd zorganizowali wuefiści: Jerzy Dąbrowa i Robert Pacześniowski, pozostali opiekunowie: Stanisław Jarmuła i Tadeusz Chmura.      

Opracował:  Jerzy Dąbrowa

<galeria>  

admin dnia 28/10/2017
Drukuj
Nasi uczniowie w Sejmie RP
Nasi uczniowie w Sejmie RP

25 października 2017 roku na zaproszenie Posła na Sejm RP Pana Wiesława Krajewskiego przedstawiciele uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z gminy Dąbrowa Tarnowska wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu i Senatu. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w obradach Sejmu, w czasie których zostali przywitani jako uczniowie gminy Dąbrowa Tarnowska wraz z opiekunami przez Panią Marszałek Małgorzatę Kidawę – Błońską. Z sali obrad korytarzami sejmowymi Poseł poprowadził dzieci do gmachu Senatu, a następnie do Sali Kolumnowej, gdzie spotkali wielu znanych im z telewizji polityków.

Po zakończeniu zwiedzania wszyscy uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni przez pana Posła W. Krajewskiego  na  obiad   do Restauracji Sejmowej.

Interesującym  punktem wycieczki było zwiedzanie stolicy z panem  przewodnikiem  K. Karasiewiczem, który  w sposób zajmujący opowiedział o losach Warszawy w trakcie Powstania Warszawskiego.

Uczestnicy wyjazdu, w którym wzięło udział  pięć uczennic z naszej szkoły, wrócili zadowoleni i wdzięczni Posłowi na Sejm RP Panu Wiesławowi Krajewskiemu za zorganizowanie tak ciekawej i pouczającej wycieczki, która w całości została przez Niego sfinansowana.

<galeria>

admin dnia 26/10/2017
Drukuj
Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy...
Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy...

Myśl przewodnia akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej wynikała z charakteru części artystycznej, która w tym roku szkolnym przybrała formę teleturnieju ‘Jeden z dziesięciu’. W postać Tadeusza Sznuka wcielił się uczeń klasy VI, Szymon Zbierzkowski, który do uczestników konkursu kierował pytania będące sprawdzianem ich wiedzy ogólnej, jak również znajomości problemów i zwyczajów panujących w naszej szkole. W oryginalne tło uroczystości wplecione zostały utwory muzyczne oraz taniec w wykonaniu klasy II Szkoły Podstawowej stanowiące  podziękowanie za trud i wysiłek włożony przez nauczycieli w kształtowanie uczniowskich postaw.

Część artystyczną poprzedziło wystąpienie pana dyrektora szkoły Marcina Jarzwieca, w którym nie zabrakło życzeń i podziękowań skierowanych  do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, będących  wyrazem docenienia ich starań w celu  właściwego funkcjonowania szkoły oraz uzyskiwania jak najlepszych  wyników nauczania. Do życzeń przyłączył się również goszczący u nas Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, który wręczył Nagrodę Burmistrza panu dyrektorowi Marcinowi Jarzwiecowi, a spośród grona nauczycielskiego uhonorował w tym roku Nagrodą Burmistrza  panią Ewę Kijowską i panią Iwonę Tańską.

Dopełnieniem uroczystości były wręczone przez uczniów ‘papierowe torty’ z niespodzianką w środku wraz z życzeniami.

Uświetnienie Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole zawdzięczamy uczniom, którzy przygotowali akademię pod kierunkiem p. B. Kogut, p. E. Kijowskiej i p. Roberta Pacześniowskiego, a szczególnego charakteru dodała jej  wspaniała,  jak zawsze, oprawa muzyczna przygotowana pod kierunkiem p. L. Krzanowskiej.

Opracowała: Barbara Kogut

 <galeria>

admin dnia 17/10/2017
Drukuj
8 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
8 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

 12.10.2017r. odbyły się na stadionie LKS „Dąbrovia” Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Pyzik Paulina, Rozkuszka Angelika, Kowal Joanna, Bomba Arkadiusz, Kozaczka Tomasz, Pyzik Wojciech i Dynak Bartłomiej z kl. III B, Bobro Iwona i Michalczyk Jakub z kl. II A, Trela Paweł z kl. III A oraz Cur Justyna i Wójcik Karolina z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli 8 medali.

Złote medale zdobyli:    Wójcik Karolina – bieg na 300 m, Kowal Joanna  i Paweł Trela– pchnięcie kulą, Arkadiusz Bomba – bieg na 1000 m.   

Srebrne medale zdobyli:  Michalczyk Jakub – bieg na 300 m i Pyzik Wojciech – bieg na 1000 m.

Brązowe medale zdobyli:  Cur Justyna – bieg na 600 m i Kozaczka Tomasz – bieg na 1000 m.

Wszyscy medaliści awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze.         

Opracował: Jerzy Dąbrowa 

<galeria>                                                                                          

admin dnia 16/10/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS