23/10/2018
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
WIDOWISKO DUMY I RADOSCI - KOLEJNA ODSŁONA MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU
WIDOWISKO DUMY I RADOSCI - KOLEJNA ODSŁONA MIĘDZYSZKOLNEGO PROJEKTU

„ RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

19 października,  razem z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej, uczestniczyliśmy w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Impreza była jednym z działań prowadzonych w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza św. na Wawelu koncelebrowana pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks.abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie odbył się przemarsz barwnego korowodu reprezentowanych szkół i placówek ulicami Miasta Krakowa, z Katedry Wawelskiej do Parku im. dra Henryka Jordana. Tam zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli małopolskich szkół powitała Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty. Po okolicznościowych przemówieniach i programie artystycznym młodzież mogła spotkać się z Panem Wacławem Szaconiem – polskim wojskowym, porucznikiem WP, członkiem Narodowej Organizacji Wojskowej i żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem powstania antykomunistycznego w Polsce oraz Panem majorem Stanisławem Szuro, żołnierzem AK i podziemia niepodległościowego, kiedyś skazanym na karę śmierci przez Juliana Haraschina.

Na zakończenie wszyscy próbowali prawdziwej, wojskowej grochówki, która po dniu pełnym wrażeń smakowała wybornie!

W WIDOWISKU DUMY I RADOŚCI wzięło udział 10 tysięcy uczniów z CAŁEJ MAŁOPOLSKI!

Opracowała: Elzbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 21/10/2018
Drukuj
"Od tego co jesz i pijesz zależy to, jak długo żyjesz."
"Od tego co jesz i pijesz zależy to, jak długo żyjesz."

 17 października naszą Szkołę odwiedziły panie:  Zuzanna Zygadło i Anna Wiśniewska - Strzałka  , które pracują w CENTRUM DIETETYCZNYM „NATURHOUSE” w Dąbrowie Tarnowskiej.  Spotkały się z uczniami klasy I, III, IV, V, VI i VII i opowiedziały o zasadach zdrowego żywienia i znaczeniu prawidłowej diety w życiu każdego człowieka.

Podczas zajęć uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia - graficzny sposób na pokazanie w jakiś sposób należy się odżywiać. Zbudowana jest ona  na bazie trójkąta (piramidy) obrazuje poszczególne grupy produktów, ich znaczenie i wagę w codziennej diecie. Na samym dole znajdują się te produkty, które powinny stanowić bazę naszego codziennego jadłospisu. Na samej górze zaś te, które powinniśmy spożywać okazjonalnie. Próżno tam oczywiście szukać słodyczy, chipsów czy też słodzonych napojów lub soków. Przyczyna jest bardzo prosta. Mowa tutaj o piramidzie zdrowego żywienia, a żaden z tych produktów nie jest zdrowy, ani tym bardziej niezbędny dla prawidłowego rozwoju  dziecka. Co więcej, ich nadmierne spożywanie może w przyszłości wywołać problemy zdrowotne np. otyłość, choroby serca czy cukrzycę.

Bardzo dziękujemy paniom za ciekawy wykład! Obiecujemy stosować się do wszystkich zasad zdrowego żywienia!

Opracowała: Elżbieta Kaczocha

<galeria>

admin dnia 19/10/2018
Drukuj
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzień Komisji Edukacji Narodowej

,, On mi serce otworzył i duszę rozbudził… On nauczył mnie widzieć i kochać piękno świata,  nauki i ludzi…” Te słowa , zaczerpnięte z wiersza pani Zofii Janczyk, towarzyszyły nam podczas uroczystości szkolnej z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W dniu 15 października 2018 roku gościliśmy na niej panią dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej- dr Martę Chrabąszcz, Pracowników CUW oraz Rodziców. Pan dyrektor Szkoły- mgr Marcin Jarzwiec oraz pani dyrektor CUW – dr Marta Chrabąszcz podziękowali nauczycielom i innym pracownikom Szkoły  za ich pracę, życząc im wytrwałości i sukcesów w następnych latach oraz wręczyli nagrody. Nasi uczniowie dziękowali za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie;  za te długie lata , w których jesteśmy  razem z nimi i za naszą wiarę, że wszystko w życiu może im się udać- jeśli tylko bardzo będą  tego chcieli. Dekorację przygotowały panie Dominika Sosin i Katarzyna Partyńska, oprawę muzyczną panie Katarzyna Partyńska, Lucyna Krzanowska i Anna Michalczyk, którym towarzyszył nasz uzdolniony uczeń  Bartłomiej Węgiel- wychowanek p. Krzanowskiej. Część słowną przygotowała oraz koordynowała całość uroczystości pani Katarzyna Partyńska.  ,, Niech ta chwila marzeń niesie nas, czy to będzie z wiatrem, czy pod wiatr”- zakończyliśmy słowami piosenki. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy w dniu ich święta satysfakcji i radości ze swej pracy.

Opracowała: Katarzyna Partyńska

<galeria>

admin dnia 17/10/2018
Drukuj
9 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej
9 medali dla Gruszowa w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej

10.10.2018r. na stadionie MLKS „Dabrovia” odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  Indywidualnej Lidze lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Wójcik Karolina, Sztyler Klaudia, Cur Justyna, Trela Klaudia, Chmura Justyna i Żelazny Maciej z kl. VIII, Bobro Iwona, Miotła Natalia, Łapa Ewelina, Ciećko Jacek, Ryczek Marcin, Soja Jakub z kl. III A PG oraz Zbierzkowski Szymon i Dudek Maciej z kl. VII. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych reprezentantów, którzy zdobyli medali.

2 złote:    Wójcik Karolina – w pchnięciu kulą i  Justyna Chmura w rzucie oszczepem,

4 srebrne:  Wójcik Karolina w biegu na 300 m, Trela Klaudia w skoku w dal i Jacek Ciećko w rzucie oszczepem oraz sztafeta dziewcząt w składzie: Wójcik Karolina, Chmura Justyna, Trela Klaudia i  Bobro  Iwona.

3 brązowe:  Ryczek Marcin w skoku w dal, Dudek Maciej w biegu na 1000 m i sztafeta chłopców w  składzie: Ciećko Jacek, Ryczek Marcin, Żelazny Maciej i Zbierzkowski Szymon.

Zawodnicy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w konkurencjach biegowych oraz 2 pierwsze miejsca w konkurencjach technicznych awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 22.10. w  Tarnowie. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze.  

Opracował: Jerzy Dąbrowa  

<galeria>

admin dnia 16/10/2018
Drukuj
Organizacja zajęć dnia 15.10.2018
Organizacja zajęć dnia 15.10.2018

W poniedziałek 15 października lekcje będą skrócone. Po akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się o godz. 10.00, uczniowie otrzymają drożdżówkę i sok na stołówce. Planowany odjazd autobusów godzina 11.30.

Uczniów obowiązuje w tym dniu strój galowy.

 

 

admin dnia 12/10/2018
Drukuj
III MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH BIEGACZY
III MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH BIEGACZY

W poniedziałek 01.10.2018r. na obiekcie MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej, drużyna chłopców z  klas V-VI reprezentowała naszą szkołę na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w  Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udział wzięły szkoły: Nr 1 i Nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej, Luszowic, Radgoszczy, Szczucina i Gruszowa Wielkiego. Nasi chłopcy walczyli bardzo ambitnie prowadząc zdecydowanie przez 7 zmian, ale ostatecznie w wyniku zaciętej rywalizacji zajęli 3  miejsce. Wystąpili w składzie: Dworak Krystian, Pyzik Szymon, Ryczek Krzysztof i Zych Szymon z kl. VI oraz: Cur Dawid, Kuta Bartosz, Stępnik Tomasz, Toczek Oskar, Urban Krystian i Żelazny Hubert z kl. V.

Gratulujemy!

Opracował: Jerzy Dąbrowa

<galeria>

admin dnia 08/10/2018
Drukuj
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do  Samorządu Uczniowskiego

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do  Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Uczniowie, w demokratycznych wyborach, typowali swoich przedstawicieli spośród kandydatów z klas V-VIII i klasy 3 gimnazjum. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów, do Samorządu Uczniowskiego wyłoniono następujące osoby:

Przewodniczący: Gabriela Żelazny (k. VII)

Z-ca przewodniczącego: Karolina Wójcik (k. VIII)

                                         Skarbnik: Jakub Michalczyk (k. 3 gim.)

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opracowała: Anna Michalczyk

admin dnia 03/10/2018
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS