21/09/2017
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
Gościmy na Dniu Ziemniaka w Smęgorzowie!
Gościmy na Dniu Ziemniaka w Smęgorzowie!

10 września 2017 nasza szkoła prezentowała swoje stanowisko gastronomiczne na corocznym "Święcie Ziemniaka". Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli mieszkańcy Smęgorzowa i okolicznych miejscowości mogli u nas skosztować smakołyków z ziemniaka.  Tradycyjne ciasta wykonały mamy i babcie, a jesienne dekoracje najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w przygotowanie naszego stoiska!

<galeria>

admin dnia 17/09/2017
Drukuj
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 2017 był dniem inauguracji roku szkolnego 2017/2018  w Publicznej  Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi  w Gruszowie Wielkim. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do budynku szkoły na uroczystą akademię rozpoczynającą rok szkolny 2017/2018. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał pan dyrektor Marcin Jarzwiec, serdecznie witając po wakacjach wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.  Swoją obecnością zaszczycił nas  Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Ryczek, który w imieniu swoim oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego życzył  uczniom, dyrekcji szkoły oraz nauczycielom  pomyślności i sukcesów w nowym roku szkolnym.  Momentem szczególnym akademii było powitanie przez pana dyrektora Marcina Jarzwieca  uczniów rozpoczynających naukę  w pierwszej klasie  Szkoły Podstawowej.  Skierowane do nich ciepłe słowa wywołały uśmiech na ich twarzach i dodały odwagi w nowej - „szkolnej rzeczywistości”. „ Pierwszaki” oficjalnie stały się uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim poprzez pasowanie, którego dokonał pan dyrektor w towarzystwie wychowawcy klasy pani Leokadii Parkosz.  Pan dyrektor przypomniał również o przypadającej 1 września 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej, jej skutkach dla Polski oraz ofiarach tego tragicznego dla naszej ojczyzny wydarzenia. Poległych w II wojnie światowej  wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy.  Oprócz słów powagi i zadumy akademia zawierała słowa tęsknoty za wakacjami, które minęły oraz słowa zachęty do podjęcia pracy w nadchodzącym roku szkolnym.  Na zakończenie pan dyrektor  skierował do  uczniów życzenia sukcesów w nauce, a  nauczycielom życzył sukcesów w pracy pedagogicznej w roku szkolnym 2017/2018. Uroczyście zabrzmiał pierwszy dzwonek i uczniowie z wychowawcami udali się do klas.

Drodzy Uczniowie!  Miejcie w sobie wytrwałość do kroczenia po niełatwych ścieżkach zdobywania wiedzy i do podejmowania nowych wyzwań! Powodzenia!

<galeria>

admin dnia 06/09/2017
Drukuj
"Droga, którą idę, jest jak pierwszy własny wiersz; uczę się dopiero widzieć świat, jaki jest..."
"Droga, którą idę, jest jak pierwszy  własny wiersz; uczę się dopiero widzieć świat, jaki jest..."

Dzień 23 czerwca, to dzień  niezwykle radosny i oczekiwany przez wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Skończył się rok szkolny 2016/2017, długi rok zmagań z nauką i zdobywania nowych doświadczeń. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Parafii w Gruszowie Wielkim księdza Józefa Szczęśniaka, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po powitaniu, pan dyrektor Marcin Jarzwiec odczytał List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru Gimnazjum przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili uczniowie klas III Gimnazjum, swoim młodszym kolegom. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz przekazanie rodzicom Listów Gratulacyjnych i Podziękowań przez pana dyrektora Marcina Jarzwieca i panią wicedyrektor Dorotę Bzdułę. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy uczniom za wzorową frekwencję oraz tym, którzy wyróżnili się w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Specjalne podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich, pana Franciszka Sroki i pana Janusza Hamielca za życzliwość  i wsparcie finansowe  w bieżącym roku szkolnym.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Marty Gadziały, pani Małgorzaty Pytki, pani Lucyny Krzanowskiej oraz pani Joanny Płanety. Akademia była skierowana przede wszystkim do absolwentów Gimnazjum. Mogli oni powrócić wspomnieniami do lat spędzonych w naszej szkole, gdzie niektórzy przebrnęli przez wszystkie etapy kształcenia począwszy od przedszkola. Do tego etapu wróciliśmy włączając absolwentów do wspólnej zabawy w …”Misiowym Przedszkolu”, w którym mieli do wykonania kilka zadań, za które byli nagradzani gromkimi brawami oraz cukierkami. Uczniowie klas drugich złożyli swoim starszym kolegom życzenia oraz ufundowali dla nich miłą niespodziankę w postaci śliniaków z wyhaftowanym imieniem. Motto akademii, nawiązujące do słów piosenki, było pięknym przesłaniem dla Absolwentów, aby, mimo tego, że przed nimi nowy etap życia i nowe wyzwania, nie zrażali się drobnymi niepowodzeniami, lecz cieszyli się przyszłymi sukcesami.

Na akademii nie zabrakło również słów podziękowania, kierowanych przez absolwentów Gimnazjum do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie. Pożegnali się również ze swoimi młodszymi kolegami.

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę, a uczniom za trud nauki w minionym roku szkolnym, wszystkim zaś życzył udanego wakacyjnego wypoczynku, po czym zabrzmiał upragniony i długo oczekiwany ostatni dzwonek.

„Drodzy Absolwenci, życzymy Wam pomyślności i sukcesów w kolejnym etapie życia, który właśnie teraz się rozpoczyna. Mamy nadzieję, że pamięć o naszej szkole zagości w Waszych sercach na długo i często jeszcze będziecie wracać myślami do naszych wspólnych chwil, do spędzonych tu lat.”

Opracowała: Marta Gadziała

<galeria>

admin dnia 26/06/2017
Drukuj
Wawel i Podziemia Rynku - wycieczka dla klas IV-VI
Wawel i Podziemia Rynku - wycieczka dla klas IV-VI

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, 21 czerwca, uczniowie klasy IV,V i VI zwiedzili miasto królów – Kraków.

Najważniejszym  punktem programu był Zamek Królewski na Wawelu gdzie uczniowie podziwiali wspaniałe renesansowe i barokowe komnaty królewskie oraz skarbiec i zbrojownie. Zobaczyli również wystawę ‘Wawel zaginiony’, która zawiera najstarsze zachowane budowle Wawelu.

Kolejnym etapem zwiedzania były Podziemia Rynku- skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Tutaj uczniowie odbyli wędrówkę po burzliwych dziejach średniowiecznego miasta. Poczuli atmosferę panującą  na rynku w tym okresie słuchając odgłosów gwaru transakcji handlowych oraz przypatrując się życiu codziennemu ówczesnych mieszkańców. Zobaczyli średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, przybory higieniczne, gliniane figurki i wiele innych interesujących przedmiotów opowiadających o tamtych czasach . Najciekawszym punktem ekspozycji okazało się miejsce gdzie mogli się dowiedzieć ile kamieni ważą i  ile łokci wzrostu mają.

Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć skrzydlatych mieszkańców Krakowa – gołębi, z którymi dzieci pożytecznie spędziły wolny czas i zrobiły mnóstwo zdjęć.

Doskonałe humory  w drodze powrotnej  świadczyły o tym, że wyjazd był udany.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 25/06/2017
Drukuj
Spotkania ze sztuką ciąg dalszy - w 'Baśniowym świecie baletu'
Spotkania ze sztuką ciąg dalszy - w 'Baśniowym świecie baletu'

Wtorek 20 czerwca 2017 r. zachwycił uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  nową dziedziną sztuki - baletem. Działo się to dzięki ich uczestnictwu w koncercie   pt. „Baśniowy świat baletu” wystawianym w Centrum Sztuki Mościce   w ramach obchodów 25-lecia Szkoły Baletowej w Tarnowie. Jubileuszowy koncert uczennic ogniska baletowego był piękną prezentacją wariacji baletowych oraz tańca współczesnego. Urzekły nas subtelność tańca,   różnorodność strojów tancerek oraz piękno  muzyki poważnej. Wspaniały koncert  wprowadził naszych uczniów w nową dziedzinę sztuki, której środki wyrazu nie pozostawiają widza  obojętnym, sprawiając , że po takim spektaklu odczuwamy niedosyt obcowania ze sztuką „pełną wdzięku i muzyki”. Pięćdziesięciodwuosobowa grupa uczniów oraz jej opiekunowie przeżyli niezapomniane chwile, a koncert był impulsem do refleksji na temat  konieczności naszego uczestnictwa w kulturze i  ciągłego jej poznawania.

Inicjatorem wyjazdu była p. Lucyna Krzanowska – nauczyciel muzyki i plastyki.

Opracowała: Katarzyna Fijał

<galeria>

admin dnia 23/06/2017
Drukuj
A lato tuż, tuż...
A lato tuż, tuż...

18 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły we współpracy z sołtysem wsi Gruszów Wielki p. Józefą Taraska oraz przybyłymi mieszkańcami powitali lato. Impreza miała charakter integrujący mieszkańców lokalnej społeczności i zarazem promujący kulturę i obrzędy ludowe. Grupa starszaków z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Teresy Fryz, J. Tabor i we współpracy z uczniami gimnazjum przygotowała krótki program artystyczny. Wiersze, piosenki i taniec wprowadziły wszystkich obecnych w letni nastrój. Po części artystycznej odbyły się konkursy dla dzieci. Były wśród nich zabawy z piłką i balonami, oraz konkursy zręcznościowe. Największą atrakcją i niespodzianką dla dzieci okazały się upominki, które otrzymały od pani Sołtys.

W drugiej części spotkania odbył się występ młodych wokalistek oraz koncert kapeli ,,Wiarusy” i zabawa taneczna dla mieszkańców Gruszowa.

Pogoda dopisała – lato przywitaliśmy w doskonałych humorach i super zabawą.

Składamy serdeczne podziękowania pani Sołtys za piękne upominki i słodki poczęstunek.Tak rozpoczęte lato z pewnością będzie udane.

Opracowała: Jadwiga Tabor

<galeria>

admin dnia 23/06/2017
Drukuj
PIKNIK RODZINNY W STYLU COUNTRY
PIKNIK RODZINNY W STYLU COUNTRY

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim odbył się Piknik Rodzinny w stylu country dedykowany Polonii Chicagowskiej, której w ten sposób chcieliśmy wyrazić wdzięczność za gotowość współpracy z nami.

Piknik rozpoczął się od występów najmłodszych, którzy w ramach Dnia Matki i Ojca przygotowali wspaniały montaż słowno –muzyczny, w trakcie którego wyrazili swoją wdzięczność i miłość za trud włożony w ich wychowanie. Kolejnym punktem programu był konkurs na piosenkę country, taniec country oraz na  najlepszą stylizację wybranych postaci Dzikiego Zachodu. Starsi uczniowie wykazali się umiejętnościami wokalno –instrumentalnymi oraz tanecznymi, natomiast najmłodsi wcielili się w bohaterów Westernu. Jury, w składzie: p. K. Doktór, p. L. Krzanowska, p.  K. Pater oraz p. A. Węgiel, ze względu na wysoki poziom występów, nie miało łatwego zadania do wykonania.

W trakcie pikniku zaplanowano również wiele innych atrakcji. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny.  Dla miłośników tańca  przewidziano udział  w Zumbie, podczas której uczniowie   szlifowali kroki  Country Line Dance. Nie zawiodła również Grupa Motocyklowa Powiśle z Dąbrowy Tarnowskiej, która dostarczyła uczniom wrażeń w postaci przejażdżek motocyklowych.  Odbyły się też pokazy  pracowników Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej,  pracowników Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ratowników medycznych karetki pogotowia z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej.  

Jak na prawdziwy piknik przystało, nie mogło zabraknąć  atrakcji kulinarnych. I tutaj na wysokości zadania stanęli rodzice, dzięki którym wszyscy mogli degustować przygotowane przez  nich wspaniałe ciasta. Menu dopełniały grillowane kiełbaski oraz frytki, o których smak zadbali  rodzice uczniów – pani Agnieszka Rokita, pani Dorota Dudek  i pan Władysław Taraska.

Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, bezinteresowny udział przedstawicieli rożnych placówek Gminy i Powiatu Dąbrowa Tarnowska oraz innych osób prywatnych przyniosło efekt w postaci serdecznej, miłej i atrakcyjnej imprezy rodzinnej, z której uczestnicy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni.

Dyrektor ZSPiG w Gruszowie Wielkim pan mgr Marcin Jarzwiec kieruje słowa podziękowania do tych, dzięki którym Piknik Rodzinny mógł zostać zorganizowany. Należą do nich:

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski,

Sklep Spożywczo – Przemysłowy ‘Sezamek’, Janusz Hamielec,

Hurtownia Spożywczo-Przemysłowa ‘Wisła’, Krzysztof Bryk,

Przedstawiciel Rady Rodziców pan Robert Kijowski,

Firma ABC,  Z. Dyjak, M. Dyjak, B. Kowalska,

Zakład Piekarniczo – Cukierniczy, Bożena Sokołowska,

Sklep Za-Fir, Jadwiga Doroż, 

Sklep Chemiczno-Kosmetyczny ‘Halinka’, Halina Leżoń,

Chip Computers,

Firma Handlowo-Usługowa, Agnieszka Sołtys,

Sklep spożywczy ‘Groszek’  ul. Szpitalna,

Mastter- Hurtownia Artykułów Szkolnych i Biurowych, Tomasz Marszalik,

Firma Handlowa Diana, Anna Kukla,

Polonia Chicagowska,

oraz Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.

Pomysłodawcą tegorocznego Pikniku była pani Elżbieta Kaczocha, a koordynatorem pani Barbara Kogut, na ręce której pan dyrektor złożył podziękowania za  przygotowanie i  przebieg tej oryginalnej  imprezy.

Opracowała: Barbara Kogut

<galeria>

admin dnia 12/06/2017
Drukuj
Dziennik elektroniczny
Na facebooku
Świadomi swoich pasji
Równaj w górę
Szkoła Filialna w Sutkowie
Przetargi
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TOP
RSS